Explore otherproductsmore
Wypróbuj za darmo
5 min

Jak wykorzystać funkcje CallPage do zwiększania konwersji?

Dostępne w CallPage funkcje mają doprowadzić do uzyskania pożądanego przez Ciebie celu – pozyskania kontaktu, a co za tym idzie zdobycie nowego klienta. Wiemy, że wiele naszych użytkowników nie do końca wykorzystuje wszystkie możliwości naszej wtyczki. Z tego powodu przygotowaliśmy krótkie zestawienie funkcji do wykorzystania, które najbardziej wpływają na zwiększenie liczby konwersji na stronie www.

Paulina Józwik
2.06.2016

Najważniejsze: analizuj statystyki i testuj

Żeby sprawdzić możliwości widgetu CallPage warto przeprowadzać testy. Wyniki mogą być dla Ciebie niezadowalające jeśli np. nie dostosowałeś wyglądu widgetu oraz tekstów pod swoich klientów. Staraj się personalizować standardowe elementy widgetu, żeby wykorzystać wszystkie  możliwości wtyczki. Na początku zmień jeden element, np. przygotuj bardziej zachęcający odbiorcę tekst do zamówienia telefonu zwrotnego. Następnie sprawdź (po określonym czasie, no. 1 tygodnia), czy wpłynęło to pozytywnie na liczbę konwersji.

Dostosuj wygląd widgetu do strony www

Elementy, które możesz dopasować do Twojej strony www:

KOLOR

Kolor widgetu może być dopasowany do kolorystyki Twojej strony lub może wyróżniać się na tle innych elementów. Unikaj koloru czerwonego w przypadku słuchawki, ponieważ kojarzy się z “odrzucaniem” rozmowy za pomocą smartfona.

POZYCJA WIDGETU

Umieść widget w takim miejscu, żeby był widoczny dla użytkownika i nie przeszkadzał np. w przeglądaniu innych elementów.

LOGO/ZDJĘCIE

Dodanie logo pozwala na personalizację widgetu. Dzięki temu wzmacniasz Twoją markę i ułatwiasz jej zapamiętanie przez klienta. Natomiast zdjęcie osoby obsługującej telefon w Twojej firmie nadaje więcej autentyczności i podkreśla to, że po drugiej stronie słuchawki znajduje się “żywa” osoba.

Jak zmienić kolor i pozycję widgetu w CallPage?

Krok pierwszy: Zaloguj się na swoje konta w CallPage i wejdź w opcję WIDGETY.
jak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-10.webpjak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-2.webpjak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-3.webp

Krok czwarty: Po lewej stronie zobaczysz opcje zmiany koloru SCHEMATY KOLORÓW. W wersji podstawowej masz do wyboru 5 kolorów, w wersji PRO możesz wybrać dowolny kolor. Pod opcją zmiany kolorów znajduje się opcja POZYCJA PRZYCISKU. Za jej pomocą zmienisz umiejscowienie widgetu na stronie.

jak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-4.webp

Przygotuj skuteczne treści

Czy wiesz, że konwersja widgetu CallPage w przypadku stron www np. w branży medycznej jest wyższa w przypadku, gdy standardowy tekst widgetu jest zmieniony? Warto mieć to na uwadze dostosowując wygląd swojego widgetu. Oprócz dobrze dobranej kolorystyki bardzo ważny jest tekst, który zamieścisz na okienku, który powinien jak najbardziej zachęcać odbiorcę do pozostawienia danych oraz zamówienia rozmowy zwrotnej –  to tzw. call to action czyli wezwanie do działania. 


Przykład: Załóżmy, że jesteś dystrybutorem kolagenu. Poniżej znajdziesz wskazówkę, jak mógłbyś dostosować tekst do swojej branży.

Zamiast standardowego komunikatu: “Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie za darmo w ciągu 28 sekund?”, możesz umieścić tekst: „Chcesz wiedzieć więcej na temat kolagenu? Zostaw swój nr telefonu – oddzwonimy do Ciebie bezpłatnie w ciągu 28 sekund”.


Zanim zmienisz treści zdecyduj, czy zależy Ci bardziej na większej liczbie pozyskanych leadów, czy na ich jakości. Żeby pozyskiwać więcej danych możesz proponować np. zniżki, kupony promocyjne na usługę/produkt. Część kontaktów pozyskanych w ten sposób może być jednak niewartościowa i przyciągać „łowców promocji”.

Jak zmienić tekst w CallPage?

Krok pierwszy: Zaloguj się na swoje konta w CallPage i wejdź w opcję WIDGETY.

jak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-5.webpjak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-6.webpjak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-7.webpjak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-8.webpjak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-9.webp

Dodaj autentyczne zdjęcie doradcy

Jeśli dodajesz zdjęcie na widget unikaj zdjęć kupowanych w bankach (tzw. zdjęć stockowych), które przedstawiają anonimowych modeli w sztywnych pozach. Takie zdjęcia odstraszają potencjalnych klientów od pozostawienia danych kontaktowych i zmniejszają zaufanie. Najlepiej dodać autentyczne zdjęcia swoich pracowników, którzy zajmują się obsługą klienta oraz odbieraniem telefonów. Dodatkowym elementem wpływającym na skuteczność widgetu będzie podanie imienia i nazwiska doradcy.

Jak to zrobić w CallPage?

Krok pierwszy – zaloguj się na swoje konto i wejdź w opcję DORADCY.

jak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-11.webp

jak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-12.webpjak-wykorzystac-funkcje-CallPage-do-zwiekszania-konwersji-13.webp

 

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 7 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 7 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • up lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy
Wypróbuj za darmoUmów prezentację