Explore otherproducts
6 min

CallPage: Generuj połączenia, buduj relacje, zamykaj sprzedaż

W artykule zebraliśmy 7 powodów dla których warto używać CallPage. Zobacz czy dotyczą Twojej firmy. W materiale znajdziesz również praktyczne wskazówki dotyczące efektywnego wykorzystania wybranych funkcji CallPage.

Wioleta Szybowska
18.01.2024

Zgodnie z danymi z PARP w 2023 w Polsce działało ponad 2 miliony przedsiębiorstwa, w tym ponad 60 tysięcy firm małych i średnich. Ogromna część tych firm prowadzi swoje działania marketingowe w internecie gdzie pozyskują potencjalnych klientów dla swojej firmy. Jednak w sieci dostępne jest obecnie 1,88 mld stron internetowych. Tak ogromna konkurencja wymusza na firmach stosowanie coraz śmielszych taktyk marketingowych i sprzedażowych.

W tym konkurencyjnym świecie biznesu, jednym z kluczowych elementów, który może znacząco wpłynąć na poprawienie wyników sprzedażowych, jest wykorzystanie narzędzi do szybkiego kontaktu - takich jak chat czy callback. W tym kontekście CallPage staje się ważnym narzędziem dla firm, nawet (a może nawet przede wszystkich) małych i średnich które nie dysponują wielkimi budżetami marketingowymi. Dlaczego warto korzystać z CallPage?

Oto kilka argumentów które warto rozważyć (oraz funkcji które warto wykorzystać): 

Generowanie Połączeń: Pozyskuj więcej leadów ze strony www

CallPage to przede wszystkim narzędzie, które umożliwia zwiększenie ilości pozyskiwanych leadów na stronie internetowej. Nawet przy niewielkim ruchu na stronie, ten widget pozwala generować dodatkowe połączenia. Funkcja "callback" skutecznie zachęca potencjalnych klientów do nawiązania kontaktu, oferując im szybką reakcję ze strony obsługi.

Funkcje: Aby CallPage generował więcej połączeń warto zadbać o dwa elementy:

  • Dostosowanie komunikatu na pop upie do sytuacji Twojego klient oraz Twojej oferty. Przykładowo na stronie firmy oferującej remonty może on brzmieć: Poznaj spersonalizowaną wycenę Twojego remontu. Oddzwonimy już w 28 sekund. 
  • Użycie reguł scoringowych a więc funkcji która decydująca o tym kiedy pop up CallPage wyświetli się użytkownikowi. Warto skorzystać choćby z reguły exit intent która wyświetli pop up jeśli uzna, że użytkownik planuje opuścić Twoją stronę www.

Kontakt Personalny: Indywidualne Podejście do klienta

W przeciwieństwie do narzędzi do czatu online, CallPage daje poczucie indywidualnego traktowania. Użytkownik ma pewność, że nie rozmawia ze sztuczną inteligencją ale z prawdziwym człowiekiem który jest gotowy doradzić mu w zakresie oferowanych produktów czy usług. Możliwość nawiązania bezpośredniego połączenia telefonicznego sprawia, że firma staje się też bardziej dostępna i przyjazna dla klienta, co będzie przekładać się na budowanie lepszych i trwalszych relacji.

Funkcje: Po nawiązaniu połączenia możesz wyświetlić użytkownikowi zdjęcie i dane osoby z którym rozmawiał. Podobne dane mogą zostać również użyte w smsie wysłanym po umówieniu spotkania. Dzięki temu użytkownik połączy Twoją firmę z konkretną osobą i jeszcze lepiej ją zapamięta. 

Young woman wearing a headset during a sales call

Czas Reakcji: Skróć Czas Odpowiedzi, Zwiększ Szanse na Sprzedaż

Skrócenie czasu odpowiedzi przekłada się na zwiększenie szans na skuteczne zamknięcie sprzedaży - więcej na ten temat pisaliśmy w naszym artykule: Lead Response Time a konwersja

W skrócie im szybciej odpowiemy na zapytanie klienta tym większa szansa że wybierze on właśnie naszą ofertę. Pierwsza firma zgarnia aż 50% sprzedaży! CallPage pozwala Ci skrócić czas kontaktu z leadem do 28 sekund - to będzie ciężkie do przebicia dla Twojej konkurencji. 

Funkcję: CallPage możesz zintegrować z formularzami na stronie lub przyciskiem. Dzięki temu zapewnisz szybki czas odpowiedzi nie tylko do tych osób które zamówiły połączenie w oknie pop up ale także dla tych, które skorzystały z innej dostępnej formy kontaktu na Twojej stronie.

Wyższy Wskaźnik Odpowiedzi: Mniej zmarnowanych szans sprzedażowych

W przeciwieństwie do standardowego połączenia telefonicznego które kierowane jest do tylko 1 osoby, CallPage próbuje nawiązać połączenie ze wszystkimi konsultantami w Twojej firmie. Dodanie już chodźby dwóch konsultantów znacząco zwiększa szanse, że któryś z nich będzie mógł odebrać połączenie. CallPage wykonana też 3 dodatkowe próby połączenie w przypadku, gdy żaden z konsultantów nie odbierze za pierwszym razem.

Funkcje: W zależności od rozmiaru Twojego zespołu oraz ich innych obowiązków, masz możliwość wyboru spośród dwóch podstawowych form nawiązywania połączeń. Pierwszą opcją jest połączenie ze wszystkimi konsultantami jednocześnie, co jest rekomendowaną praktykę dla małych firm. Alternatywnie, można zdecydować się na nawiązywanie połączeń jeden po drugim, co jest polecane dla większych zespołów lub w sytuacji, gdy druga osoba jest jedynie wsparciem dla głównego konsultanta.

Dostępność 24/7: Zbieraj połączenia po godzinach pracy

Jeśli działasz na rynku B2C istnieje ogromna szansa, że Twoi potencjalni klienci przeglądają Twoją stronę po godzinach pracy Twojej firmy. Niestety ich motywacja zakupowa następnego dnia może być już mniejsza, co spowoduje że nie wrócą na Twoją stronę następnego dnia. CallPage oferuje rozwiązanie na ten problem zbierając numery telefony również po godzinach pracy Twojej firmy. Użytkownik może wskazać o jakiej porze i w jakim dniu chcą zamówić połączenie, a system automatycznie nawiąże połączenie we wskazanym terminie. 

Funkcje: Koniecznie ustaw godziny pracy Twoich konsultantów oraz skorzystaj z After-hours mode aby zbierać kontakty ze strony 24/7.  

Historia Leadów i Zarządzanie Leadami: Popraw Efektywność Komunikacji

CallPage posiada wbudowany system CRM, do którego przesyłane są wszystkie kontakty które zamówiły połączenie telefoniczne. Panel oferujący podstawowe funkcje umożliwiające śledzenie historii połączeń, źródła połączenia czy monitorowanie wskaźników odpowiedzi. To przydatne narzędzie dla firm, które chcą analizować skuteczność swojej komunikacji z klientami. Dodatkowo, CallPage posiada podstawowe funkcje zarządzania leadami umożliwiające między innymi dodawanie tagów i notatek do konkretny leadów.

Funkcje: Dzięki funkcji "tagi" konsultanci mogą szybko oznaczać połączenia według różnych ważnych dla firmy kryteriów, na przykład, identyfikując osoby zainteresowane konkretnym produktem. Dzięki temu, w przyszłości będą mogli łatwo odszukać wszystkie numery telefonów z określonym tagiem, a następnie skontaktować się z nimi np. proponując ofertę specjalną na ten produkt. 

baza przechwyconych kontaktów z strony internetowej

Umawianie Spotkań: Oszczędzaj czas i buduj profesjonalne wrażenie

Dostępna w ramach CallPage funkcja Meetings pozwala na uproszczenie procesu umawiania spotkań. Użytkownik i konsultant nie muszą wymieniać się mailami aby uzgodnić dogodny termin spotkania - konsultant wysyła po prostu link a potencjalny klient wybiera najlepsza dla niego, dostępną datę. Dostępność konsultanta synchronizowana jest na bieżąco dzięki połączeniu z kalendarzami (np. Google Calender czy Microsoft Calendar). To nie tylko znaczna oszczędność czasu ale również pozytywne doświadczenie dla potencjalnego klienta. To dobre wrażenie oraz szybszy czas reakcji z pewnością będą atutami przy domykaniu sprzedaży. 

CallPage Meetings dla Biznesu
 

Funkcje: CallPage Meetings automatycznie tworzy spotkania w wybranym przez firmę narzędziu do spotkań online (np. zoom czy google meet) oraz automatycznie wysyła zaproszenie do spotkania na maila konsultanta jak i potencjalnego klienta. 

Podsumowując, CallPage to nie tylko narzędzie do generowania połączeń, ale kompleksowe rozwiązanie wspomagające skuteczną komunikację z klientami. Nawet dla małych firm może stanowić kluczowy element budowy relacji, zwiększenia szans na sprzedaż i efektywnej obsługi klienta. Dlatego warto rozważyć jego implementację, by w pełni wykorzystać potencjał swojej firmy. I to w stałej niskiej cenie. 


 

Wypróbuj CallPage za darmo przez 14 dni!

Wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy