Explore otherproducts
7 min

Czym jest widget callback? Krótki przewodnik po rozwiązaniu

Widget callback to wydajne narzędzie do generowania leadów, które umożliwia wygodne zamówienie połączenia telefonicznego bezpośrednio z Twojej strony internetowej. Dowiedz się, jak widget kontaktowy CallPage może zrewolucjonizować sposób komunikacji z klientami i zwiększyć konwersję.

Ksawery Cepeniuk
21.08.2023

 

Ponad połowa potencjalnych klientów, którzy odwiedzają Twoją stronę internetową i przeglądają ofertę, rezygnuje z zakupu (zwykle jest to ponad 90%). Powód? Trudności w znalezieniu odpowiednich informacji lub nawiązaniu kontaktu z przedstawicielem.

Jednym z powszechnych problemów, z którymi często zmagają się właściciele i menedżerowie firm, jest wyzwanie skutecznego przechwytywania i konwertowania ruchu na stronie internetowej na rzeczywiste leady lub sprzedaż.

Problem wynika z ograniczeń tradycyjnych metod kontaktu, takich jak formularze e-mailowe czy statyczne numery telefonów, które wymagają od klientów podjęcia dodatkowych kroków w celu zainicjowania komunikacji. Może to prowadzić do utraty szans i sfrustrowanych klientów, którzy szukają natychmiastowej pomocy lub wyjaśnień.
Na szczęście mamy odpowiedź na to i wiele innych wyzwań — widget callbackW tym artykule omówimy koncepcję tego typu rozwiązań, ich korzyści oraz praktyczne zastosowania.

Czym jest funkcja callback?

Funkcja instant callback (natychmiastowego oddzwonienia) pozwala użytkownikom zamówić połączenie telefoniczne bezpośrednio ze strony internetowej. Wystarczy, że wpiszą swój numer telefonu i klikną wyznaczony przycisk. Przykładowo w przypadku CallPage kontakt następuje w maksymalnie 28 sekund.

Oprogramowanie następnie próbuje połączyć użytkownika z dostępnym konsultantem. Eliminuje to konieczność szukania i ręcznego wybierania numeru firmy, ułatwiając klientom natychmiastowe połączenie z firmami.

Jak przydatny jest widget kontaktowy?

Wyobraź sobie to: klient odwiedza Twoją stronę internetową zainteresowany Twoimi produktami lub usługami. Zamiast szukać numeru telefonu lub wypełniać formularz kontaktowy, widzi przycisk z napisem „oddzwoń do mnie teraz". Jednym kliknięciem natychmiastowo łączy się z przedstawicielem, który może udzielić spersonalizowanej pomocy, odpowiedzieć na pytania i przeprowadzić ich przez proces zakupu.

Widget callback upraszcza komunikację i zwiększa wyniki dla Twojego biznesu. Eliminuje bariery, zmniejsza frustrację klienta i zwiększa szanse na konwersję leadów na sprzedaż. Oferując natychmiastową i płynną komunikację, możesz dostarczyć wyjątkową obsługę klienta i wyróżnić się na tle konkurencji.

CZYTAJ TAKŻE: 9 powodów, dlaczego powinieneś zacząć używać callback

Co jeśli ktoś chce zadzwonić poza godzinami pracy?

Wiele systemów callback, w tym CallPage, nie tylko umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym z konsultantami, ale także oferuje wygodną opcję planowania połączeń telefonicznych na moment, gdy Twoi konsultanci są z powrotem online i dostępni. Ta prosta, funkcja gwarantuje, że żadne zapytanie klienta ani okazja nie pozostaną bez odpowiedzi.

Nasz inteligentny system planowania uwzględnia dostępność Twoich pracowników i dostosowuje ją do preferowanego przez klienta przedziału czasowego.

Ale to nie wszystko. CallPage idzie o krok dalej, wysyłając przypomnienia SMS zarówno do klienta, jak i konsultanta, zapewniając, że są przygotowani i gotowi do zaplanowanego połączenia. Eliminuje to możliwość nieobecności na spotkaniach i pomaga utrzymać wysoki poziom profesjonalizmu i niezawodności.

Gdy nadejdzie zaplanowany czas, CallPage automatycznie łączy klienta i Twojego przedstawiciela, usprawniając cały proces. Klienci otrzymają potrzebną pomoc w wyznaczonym czasie, zwiększając ich zadowolenie i zaufanie.

Zalety widgetu callback z biznesowego punktu widzenia

Zwiększona konwersja leadów — poprawa wyników sprzedażowych

Widget callback zapewnia bezpośrednie i natychmiastowe połączenie z potencjalnymi klientami, zwiększając szanse na konwersję leadów na sprzedaż. Eliminując konieczność ręcznego wybierania numeru lub wysyłania formularzy, klienci są bardziej skłonni do prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym i otrzymywania informacji lub pomocy potrzebnej do podjęcia decyzji o zakupie.

Według statystyk skrócenie czasu odpowiedzi do jednej minuty może zwiększyć sprzedaż nawet o 391%! Co więcej, tylko 7% firm odpowiada w ciągu pięciu minut (źródło: Drift). Dlaczego nie uczynić tego swoją konkurencyjną przewagą?

Ulepszona obsługa klienta

Eliminując frustrację związaną z poszukiwaniem informacji kontaktowych lub oczekiwaniem na odpowiedzi e-mail, firmy mogą zapewnić natychmiastowe wsparcie, szybko odpowiadać na zapytania klientów i dostarczać spersonalizowanej pomocy. Poprawia to ogólne doświadczenie klienta i buduje pozytywny wizerunek marki. A to może łatwo przekształcić się w powracających lojalnych nabywców.

Zwiększona wydajność

Widget callback optymalizuje wydajność Twojego zespołu sprzedaży lub wsparcia. Zamiast ręcznie wybierać numery lub czekać, aż klienci prześlą formularze kontaktowe, przedstawiciele mogą bezpośrednio nawiązywać kontakt z potencjalnymi klientami w czasie rzeczywistym. Skraca to czas poświęcony na zadania administracyjne i zwiększa produktywność, pozwalając Twojemu zespołowi obsługiwać więcej zapytań i świadczyć usługi na wyższym poziomie.

Analityka i wglądy

Większość platform oferujących widget callback ma też funkcje analityki i raportowania, które dostarczają cennych informacji na temat zachowania klientów i wydajności połączeń. 

W CallPage możesz monitorować liczbę zrealizowanych połączeń, ich czas trwania oraz skąd przyszedł rozmówca (za pomocą tagów UTM). Możliwe jest również nagrywanie rozmów w celu późniejszej analizy. Badanie tych danych umożliwia zrozumienie preferencji klientów, identyfikację obszarów wymagających poprawy oraz podejmowanie decyzji opartych na faktach, które służą optymalizacji strategii komunikacji.
 

Ponadto CallPage integruje się z systemami zarządzania relacjami z klientami (CRM). Ta integracja pozwala na przechwytywanie i przechowywanie cennych informacji na temat interakcji z klientami, nagrywania rozmów i wyników połączeń w Twoim CRM. Posiadanie scentralizowanej bazy danych interakcji z klientami umożliwia lepsze zarządzanie leadami, spersonalizowane kontynuacje i poprawę zarządzania relacjami z klientami.

Niższe koszty operacyjne

Widgety kontaktowe mogą być bardziej opłacalnym rozwiązaniem komunikacyjnym dla firm, które używają tradycyjnych centrali telefonicznych. Dzięki funkcji wirtualnej centralki telefonicznej, nie trzeba używać dedykowanych linii telefonicznych i dodatkowej infrastruktury sprzętowej. Wystarczy istniejące połączenie internetowe.

Ponadto, usprawniając komunikację i poprawiając wskaźniki konwersji leadów, firmy mogą obniżyć koszty pozyskania klienta i zwiększyć zwrot z inwestycji (ROI) z działań marketingowych.

Dlaczego warto wypróbować CallPage?

Platforma CallPage to kompleksowe rozwiązanie, które wykracza poza zwykły widget callback. To coś więcej niż tylko przycisk „Zadzwoń teraz” na Twojej stronie internetowej. Możesz także pozwolić klientom zaplanować połączenie na później lub zostawić wiadomość, gdy Twój zespół jest zajęty. Dzięki temu nigdy nie przegapisz okazji do nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami!

Inną rzeczą, która może Ci się podobać w CallPage, jest nasz formularz do umawiania spotkań — zarówno wideokonferencji, jak i tych na żywo. Wszystko w ramach jednego wydajnego widgetu.

CallPage oferuje także możliwości automatyzacji. Możesz ustawić automatyczne przypomnienia SMS dla zaplanowanych połączeń, zapewniając, że zarówno Ty, jak i Twoi klienci jesteście dobrze przygotowani. Oszczędza to czas i czyni cały proces bardziej wydajnym.

Jeśli więc szukasz sposobu na uproszczenie komunikacji, poprawę obsługi klienta i zwiększenie wskaźników konwersji, gorąco polecamy wypróbowanie CallPage. To proste, ale niezwykle wydaje narzędzie, które naprawdę może zrobić różnicę.

SPRAWDŹ TEŻ: Jak zarządzać połączeniami przychodzącymi, żeby sprzedawać — strategie i narzędzia

Wypróbuj widget callback od CallPage za darmo!

Naszym zdaniem CallPage to świetne narzędzie, ale nie wierz nam na słowo. Po prostu wypróbuj CallPage u siebie!

Skorzystaj z darmowego okresu próbnego z wystarczającą ilością czasu, aby przetestować wszystkie funkcje! Możesz także porozmawiać z jednym z naszych konsultantów, jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak w pełni wykorzystać nasze rozwiązanie.

Wypróbuj CallPage za darmo przez 14 dni!

Wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • up lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy