Explore otherproductsmore
Wypróbuj za darmo
5 min

5 pytań o content marketing - Michał Bąk (Elivo)

Już jutro (20.09) pierwszy, bezpłatny webinar w ramach Online Marketing Maratonu! Poprowadzi go Michał Bąk, właściciel agencji content marketingowej Elivo, który będzie opowiadał o generowaniu leadów za pomocą content marketingu. Na rozgrzewkę przepytaliśmy go o content marketing. Zapraszamy na krótki wywiad: „5 pytań do Michała Bąka”.

Paulina Józwik
20.09.2016

1. W sieci można znaleźć tysiące artykułów na temat content marketingu. Czy poziom wiedzy na temat wykorzystania marketingu treści wg Ciebie wzrósł?

Michał Bąk: Problem jest taki, że masę artykułów dostępnych w sieci, tworzą osoby lub firmy, które notabene nie mają doświadczenia w contencie. Widziałem setki artykułów w stylu „dlaczego warto prowadzić bloga firmowego” albo „czym jest content marketing” albo case study z rynku amerykańskiego. Dlaczego? Ponieważ te osoby nie mają doświadczenia własnego w postaci tworzenia strategicznych działań dla siebie bądź dla klientów.

2. Z jakim mitem na temat marketingu treści spotykasz się najczęściej?

Michał BąkJest ich kilka. Między innymi, że trzeba czasu, aby content zaczął procentować. Faktycznie im dłużej prowadzimy działania contentowe, tym większy efekt dostrzegamy, ale nie raz miałem sytuację, w której bezpośrednio po stworzeniu publikacji przychodzili do mnie klienci, którzy zostawiali realne pieniądze.

3. W artykule na temat generowania leadów napisałeś: „Pierwszą rzeczą, gdy zabieramy się do generowania leadów (oczywiście, jeżeli wiemy czym dla nas jest lead) to stworzenie buyer persony”. Co to znaczy „wiedzieć, czym dla naszego biznesu jest lead” i w jakim stopniu jest to ważne?

Michał BąkTo kluczowy element marketingu firmy. Jeżeli twierdzimy, że naszym leadem może być każda firma, bo np. mamy narzędzie wspierające automatyzację marketingową, to jesteśmy w błędzie. Nawet najbardziej rozbudowane apki mają klienta kluczowego i na pewno nie jest to każda firma. Jeżeli nie skupimy się na konkretnych segmentach np. internetowe sklepy meblowe, to będziemy zawsze przeciętniakami. Na wyobraźnię klienta najlepiej działa: „Twój konkurent wygenerował dzięki naszemu rozwiązaniu 129% przychodu względem roku poprzedniego”.

4. Pierwsza rzecz do stworzenia strategii content marketingowej to przygotowanie persony, jaki będzie drugi krok?

Michał Bąk: W sporym uproszczeniu trzeba opracować kalendarz contentowy, sieć dystrybucji, osoby odpowiedzialne za realizację planowanych treści, a także zaplanować budżet na płatne działania: mailingi, reklama na Facebooku, sieć reklamowa Google etc.

5. „Kocham content” to również Twoje słowa 😉 Czy możesz zdradzić, co sprawiło, że „pokochałeś” marketing treści?

Michał Bąk: Przede wszystkim fakt, że dzięki różnym działaniom (prowadzenie portalu, bloga Elivo, publikacje zewnętrzne) nasz biznes rośnie z roku na rok, a ja jestem w stanie oprócz zarabiania na swojej pasji, realizować także poboczne projekty, które sprawiają mi frajdę. Kocham content i obserwuję to, co dzieje się na polskim rynku, a także przymierzam się, aby na drugą połowę 2017 zacząć realizować kampanie poza Polską, już w innych walutach 😉

Dziękujemy!

Michał Bąk – właściciel agencji Elivo specjalizującej się w marketingu internetowym i doradztwie dla podmiotów z rynku e-commerce. Pomysłodawca magazynu Marketing i Biznes oraz wielu inicjatyw edukacyjnych dla osób sprzedających towary i usługi w sieci.

* artykuł, o którym wspominamy w tekście: „Generowanie leadów dla opornych”.


 

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 7 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 7 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • up lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy
Wypróbuj za darmoUmów prezentację