Explore otherproducts
7 min

Jak copywritingiem zwiększyć konwersję na stronie?

Słowa mają moc – pomagają zaprezentować i sprzedać produkt lub usługę. Dlatego treści zamieszczone na stronie internetowej powinny być unikalne oraz starannie dopasowane do charakteru firmy, specyfiki produktu oraz oczekiwań odbiorców.

Sergey Butko
24.03.2016

1. Stwórz nagłówek przykuwający uwagę

Nagłówek strony to najprawdopodobniej pierwsza rzecz, jaką odwiedzający twoją stronę zobaczą po wejściu na nią. Tekst powitalny powinien być jasny, ciekawy i spójny z treścią strony.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-1.webp

2. Usuń puste słowa

Jak sprawdzić, czy na twojej stronie internetowej nie ma pustych słów? Wciel się w adwokata diabła i do każdego zdania zadaj sobie pytanie: co to znaczy? Jeśli nie potrafisz natychmiast podać szczegółowej odpowiedzi, usuń puste słowa lub zamień je na bardziej konkretne i znaczące.

Szczególnie uważnie przyjrzyj się przymiotnikom i przysłówkom, które opisują twój biznes.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-2.webpcallpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-3.webp

 

3. Dobrze opisz swój produkt lub usługę

Przygotuj treści, które szybko i jasno powiedzą odwiedzającym stronę co oferujesz. Ludzie często tylko skanują teksty, dlatego zadbaj o ciekawy opis własnego produktu lub usługi. Nie kopiuj treści z innych stron – nigdy!

Postaw na unikalne treści, które dostarczą potencjalnym klientom istotnych informacji. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, pamiętaj, aby zamieścić informacje o przeznaczeniu produktu, specyfikację techniczną, przykłady zastosowania oraz dla kogo przeznaczony jest dany produkt. Zamiast wychwalać produkt, po prostu pisz ciekawie i językiem korzyści.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-4.webp

Artur Jabłoński (arturjablonski.com) radzi:

Najważniejszą cechą treści zamieszczanych na stronie internetowej jest umiejętność komunikowania korzyści w zrozumiały sposób. Składają się na to dwie rzeczy. Po pierwsze, pisanie o tym, co nasz produkt daje klientowi.

Wbrew pozorom, nie jest to takie oczywiste. Często rozwodzimy się na stronach nad cechami produktu, zapominając, by jasno napisać, jaki użytek kupujący może z niego zrobić (w końcu, jak głosi stara prawda, klient nie chce kupić młotka, tylko wbić gwóźdź). Osobną kwestią jest zrozumiałość przekazu.

Jako reprezentanci konkretnej branży jesteśmy przesiąknięci metajęzykiem (slangiem), który dla klienta często będzie niejasny. Tego również należy się wystrzegać. Lepiej pewne rzeczy minimalnie uprościć, bo dzięki temu nasz przekaz będzie bardziej zrozumiały.

4. Daj ludziom powód, żeby zrobili to, co chcesz

Chcesz, żeby odwiedzający stronę wykonali określoną akcję? Daj im powód, aby się zdecydowali. Przekonaj ich, dlaczego warto zrobić to, co chcesz. Nawiąż do problemów, trudności, przeszkód, których mogą uniknąć. Zasugeruj im korzyści wynikające z danego działania.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-5.webpcallpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-6.webpcallpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-7.webp
 

5. Daj jeszcze lepszy powód

Czego odwiedzający twoją stronę chcą tak naprawdę? Postaraj się uniknąć oferowania mylnych korzyści i skup się na tych, których twoi potencjalni klienci naprawdę poszukują. Większość z nich dotyczy oszczędzania pieniędzy, zarabiania więcej, bycia szczęśliwym etc.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-8.webp

6. Wyróżnij kluczowe słowa

Nowość, Ty, darmowe – to często wyróżniane słowa na stronach firmowych, sprzedażowych, landing pages. Czasami pisane są wielkimi literami, pogrubiane lub podkreślane. Ich użycie ma zawsze ten sam cel – przykuć uwagę odbiorcy.

Oczywiście możesz użyć innych kluczowych słów, które są ważne dla twojej grupy docelowej i nawiązują do twojego biznesu.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-9.webp

7. Rób A/B testy treści CTA

Na skuteczność Call-to-Action na stronie wpływ ma nie tylko kolor przycisku, ale również jego treść. Najlepsza treść CTA nie zawsze jest oczywista i nie ma jednego dobrego rozwiązania. Inna będzie skuteczna na landing page, inna w sklepie internetowym, a jeszcze inna na blogu.

Nie ma jednego dobrego rozwiązania, dlatego trzeba testować. Czasami zmiana jednego słowa na CTA jest w stanie znacząco zwiększyć lub zmniejszyć konwersję – jak na poniższym przykładzie.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-10.webp

8. Wstaw tabele porównawcze

To narzędzie często bywa nadużywane. Tabele na stronach zamiast pomóc potencjalnym klientom w podjęciu decyzji, utrudniają wybór. Pamiętaj, żeby w tabeli czytelnie pokazać istotne różnice w wersjach i cenach produktu / usługi – bez zawiłych niuansów.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-11.webpcallpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-12.webp

 

9. Pokaż statystyki

Ludzie uwielbiają liczby! Szczególnie te, które pokazują naukowe potwierdzenie skuteczności twojego produktu / usługi lub pokazują, że inni już skorzystali i są zadowoleni. Pokazanie imponujących liczb, które są wynikiem działalności firmy, może wzmocnić wiarygodność oraz zaufanie potencjalnych klientów do firmy.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-13.webp

10. Zamieść testimonial lub case studies

Dowód społeczny zwiększa konwersję – klienci chcą wiedzieć, że inni nie żałują zakupu i są z niego zadowoleni. Pokaż referencje klientów lub case study, które dobrze pokazują jak twój produkt lub usługa rozwiązała problem klienta.

Jeśli możesz podaj nazwę firmy oraz imię i nazwisko zadowolonego klienta, a także jego zdjęcie – to uwiarygodni jego wypowiedź.

callpage-Jak-copywritingiem-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-14.webp

Pamiętaj, że treści, które zamieszczasz na stronie internetowej mają spełniać określony cel. Dlatego zanim zaczniesz pisać, ustal profil odbiorców oraz język, jakim chcesz się z nimi komunikować. Nie zapomnij zadbać o spójną pisownię, a także poprawność ortograficzną oraz gramatyczną.

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy