Explore otherproducts
7 min

Nowy rozdział historii: zmiany w CallPage

9 lat - tyle czasu minęło odkąd Ross Knap założył spółkę CallPage. Od małego krakowskiego startup do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek SaaS na rynku polskim i części globalnej grupy SaaS Labs. Dziś Ross Knap żegna się z rolą CEO firmy CallPage, aby stanąć przed nowymi wyzwaniami. Ale niesamowite plany ma również sama marka CallPage.

Wioleta Szybowska
22.03.2024

Proste rozwiązanie, wielka wizja

Kiedy w 2015 roku Ross Knap tworzył CallPage, poszedł pod prąd ówczesnym trendom. Wydawało się, że internet sprawi, że firmy będą rezygnować z klasycznej obsługi klienta przez telefon. CallPage zaczynał więc jako pionier na rynku, oferując rozwiązania do nawiązywania szybkiego kontaktu telefonicznego między użytkownikami stron, a przedstawicielami firm. 

Szybko okazało się że CallPage to rozwiązanie na które czekało wiele firm. W krótkim czasie firma zdobyła inwestorów oraz grono pierwszych klientów, a na rynku polskim zaczęły powstawać kopie tego rozwiązania. W zaledwie kilka lat lat CallPage zdobył kilkaset klientów w Polsce i za granicą, w tym takie marki jak InPost, Docplanner, OLX, Play, czy Medicover.

Od pandemii do globalnego gracza

W 2020 roku, marka CallPage podobnie jak wiele firm doświadczyła skutków pandemii. Jednak dzięki konsekwencji i zaangażowaniu Rossa i całego zespołu firmie udało się przetrwać ten okres i utrzymać ogromną większość klientów. 

W zaledwie dwa lat później CallPage zdobył swojego największego inwestora i stał się częścią globalnej grupy SaaS Labs.  SaaS Labs to amerykańsko-indyjski startup założony w 2016 r. przez Gaurava Sharma. Z jego produktów, w tym flagowy produktu JustCall, korzysta obecnie ponad 6 tys. klientów na całym świecie. W 2022 grupa SaaS Labs zgarnęła rundę inwestycyjną o wartości 42 mln dolarów, od najbardziej znanych inwestorów na świecie - Base10, Eight Roads Ventures i Sequoia. SaaS Labs dostrzegł w niewielkim zespole CallPage, potencjał na coś niezwykłego. 

Co trzy głowy

Ross Knap i Aleksander Gorczyca i Bogdan Tyskyy

Ross Knap, Bogdan Tyskyy i Aleksander Gorczyca to te trzy osoby od 2022 roku stanowiły zarząd CallPage, tworząc strategię i kierując całym projektem. Od 2023 roku Ross pełnił także funkcję Strategic Advisor dla całej grupy SaaS Labs, a główne prowadzenie zespołu objęli Bogdanie Tyskyy (General Manager) i Aleksander Gorczyca (CFO). 

Dwa lata na pełnych obrotach

Ostatnie dwa lata to dla zespołu CallPage czas niesamowitego rozwoju. CallPage pod auspicjami SaaS Labs zyskał nie tylko finansowanie ale też pomoc starszego brata. To pozwoliło marce rozwijać swoją strategię go-to-market i zwiększyć udział klientów z zagranicy aż do 38%. Jednocześnie dalej rozwija się rynek polski, a zaledwie kilka miesięcy temu CallPage przejął swoją największą konkurencję na rynku rodzimym - Livecall. Nie próżnował również zespół produkcyjny który w kwietniu 2023 wprowadził nowy produkt marki - Meetings, który usprawnia i automatyzuje proces umawiania spotkań. 

Wszystkie te działania zaowocowały rozwojem również w liczbie klientów. CallPage zamknął 2023 rok, z najlepszym wynikiem w historii firmy uzyskując największy ARR (Annual Recurring Revenue) i osiągając ponad 10% wzrostu dochodów rok do roku. 

Coś się kończy, coś się zaczyna

W 9 rocznice powstania CallPage, Ross zdecydował o odejściu z funkcji CEO i członka zarządu CallPage. Decyzja Ross wynika z jego osobistych celów rozwojowych, pozostaje on jednak aktywny na rynku SaaS, wykorzystując doświadczenia zdobyte w CallPage. Ross przekazuje już oficjalnie pełnie sterów w CallPage Bogdanowi Tyskyy oraz Aleksandrowi Gorczycy.

Nowy rozdział 

Teraz, pod przywództwem Bogdana i Aleksandra, CallPage planuje dalszy rozwój oraz poszerzenie bazy klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. 

To jednak nie wszystko. CallPage planuje nadal zacieśniać dotychczasowej współpracę z SaaS Labs i JustCall, wspierając ich ekspansję na rynku europejskim. Zespół będzie nie tylko rozwijać markę CallPage, ale również tworzyć europejski hub dla produktów wchodzących w skład grupy SaaS Labs.

To dla nas ogromnie ekscytujący czas, pełen nowych możliwości i wyzwań. Zachęcamy Was do śledzenia naszej drogi i dziękujemy za wsparcie i zaufanie, które nam dajecie.

PS Ross dziękujemy za kawał wspólnej historii, za “niezwykły, prosty” pomysł, zaangażowanie i determinację. Bogdan i Aleksander - trzymamy kciuki i działamy! 

Zespół CallPage

Wypróbuj CallPage za darmo przez 14 dni!

Wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy