Explore otherproducts
5 min

Zautomatyzuj umawianie wizyt lekarskich z CallPage i zwiększ zadowolenie pacjentów

Umawianie wizyt lekarskich i zarządzanie kalendarzami może być wyzwaniem. CallPage Meetings oferuje automatyzację tego procesu, zwiększając efektywność placówek medycznych i zadowolenie pacjentów. Integracja z kalendarzami, wysyłanie powiadomień i personalizacja widżetu to tylko niektóre z jego funkcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ksawery Cepeniuk
1.06.2023

Umówienie się na wizytę lekarską często jest zadaniem żmudnym i czasochłonnym, co daje się nam we znaki zwłaszcza w dzisiejszym, pędzącym świecie. Zarządzanie dziesiątkami terminarzy i kalendarzy może też przysparzać problemów pracownikom placówek medycznych. To w połączeniu z pacjentami, którzy niejednokrotnie nie stawiają się na umówioną wizytę negatywnie wpływa na efektywność i jakość usług medycznych.

Jak radzić sobie z tymi wyzwaniami? Pomóc mogą z pewnością odpowiednie narzędzia. Jednim z nich jest nasze nowe oprogramowanie do automatycznej rezerwacji wizyt, którego główny cel to uproszczenie procesu planowania i optymalizacja działalności placówek medycznych.

W tym artykule przyjrzymy się z bliska konkretnym wyzwaniom, które pojawiają się w placówkach medycznych i opowiemy jak CallPage Meetings i nasz flagowy widżet kontaktowy pomagają je rozwiązać.

Planowanie wizyty z perspektywy pacjenta

Chyba wszyscy zgodzimy się, że czasy, kiedy trzeba było umawiać się na wizytę u lekarza osobiście, już dawno minęły. Standardem stały się i nadal pozostają rozmowy telefoniczne, chociaż w ostatnich latach coraz częściej spotkania umawiamy przez internet.

Rozmowy telefoniczne mają bardziej personalny charakter, umożliwiając pacjentom zadawanie pytań, szukanie wyjaśnień i udzielanie dodatkowych informacji w razie potrzeby. Jednak niejednokrotnie są one czasochłonne, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy kolejka do połączenia z konsultantem zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Stanowią również duże obciążenie dla personelu, który musi jednocześnie obsługiwać wiele połączeń.

Rezerwacja terminów online zapewnia elastyczność, umożliwiając pacjentom umawianie wizyt w dowolnym momencie w zaciszu własnego domu. Strony internetowe mogą również oferować dodatkowe funkcje, takie jak zarządzanie dokumentacją medyczną, dostęp do wyników badań i dokonywanie płatności online. Jednak korzystanie z takich portali może być pewnym wyzwaniem dla osób mniej biegłych w posługiwaniu się komputerem.

 

Wyzwania dla placówek medycznych i ich pracowników

Niezależnie od podejścia do planowania, jednym wspólnym wyzwaniem jest problem niestawiania się pacjentów w wyznacznonym terminie. Ludzie często zapominają o zaplanowanych wizytach, co prowadzi do straty czasu i zasobów pracowników służby zdrowia. Z pewnością wpływa to na ogólną produktywność szpitali, klinik i przychodni.

Kolejnym kluczowym aspektem planowania opieki zdrowotnej jest skuteczna komunikacja i koordynacja. Nieporozumienia między pacjentami a gabinetami mogą skutkować odwołanymi lub opóźnionymi wizytami, nieprawidłowymi informacjami dotyczącymi badań i procedur, a nawet błędami medycznymi. 

Ponadto utrzymanie wewnętrznej koordynacji między pracownikami w celu dokładnego prowadzenia harmonogramów i uniknięcia podwójnych rezerwacji może być wymagającym zadaniem.

CallPage Meetings jako skuteczne rozwiązanie dla placówek medycznych

CallPage Meetings to świetne narzędzie do planowania spotkań, które poprawia ogólną wydajność personelu w klinikach, przychodniach i szpitalach. Usprawniając proces rezerwacji wizyt i zmniejszając obciążenia administracyjne, pracownicy biura mogą bardziej skoncentrować się na zapewnianiu wysokiej jakości opieki i budowaniu silniejszych relacji z pacjentami.

Jak działa Meetings? Przede wszystkim jest to widżet do rezerwacji, który integruje się ze wszystkimi popularnymi kalendarzami, takimi jak kalendarz Google i Outlook. Ta integracja zapewnia automatyczne uaktualnianie terminarzy, co pozwala zminimalizować ilość błędów ludzkich. Automatycznie zapisują się też wszystkie niezbędne informacje dotyczące umówionej konsultacji.

A co z pacjentami, którzy zapominają o umówionych wizytach? Jak stwierdzono w artykule z British Journal of General Practice, w dużej mierze z tego właśnie powodu przepada średnio ponad 15% wizyt lekarskich.

Dlatego CallPage Meetings wysyła powiadomienie e-mail do obu stron w dniu zaplanowanego spotkania. Wiadomości te zawierają szczegóły spotkania i dodatkowe informacje, zwiększając prawdopodobieństwo pojawienia się pacjentów i odpowiedniego przygotowania do wizyty.

CallPage oferuje również szereg opcji personalizacji. Widżet wyskakujący można dostosować do wyglądu i stylu Twojej witryny, zapewniając bezproblemową i profesjonalną obsługę. Konfigurowalne pola formularzy umożliwiają zebranie niezbędnych informacji od pacjentów z wyprzedzeniem, co pozwala Twojemu personelowi lepiej przygotować się do spotkania i zaoferować bardziej spersonalizowaną opiekę.

A co z pacjentami, którzy wolą wykonać telefon? CallPage zapewnia więcej niż tylko możliwość umawiania spotkań. Nasz ma także naszą flagową funkcję natychmiastowego oddzwaniania, która pozwala pacjentom poprosić o połączenie i otrzymać je w ciągu 28 sekund!

Inne funkcje CallPage, o których warto wiedzieć

Oprócz planowania spotkań i opcji oddzwaniania, CallPage oferuje szereg innych przydatnych funkcji usprawniających działanie placówek opieki zdrowotnej. Od intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego po analitykę połączeń i nagrywanie rozmów w celu zapewnienia jakości, CallPage umożliwia świadczeniodawcom usprawnienie pracy i zapewnienie najwyższej jakości opieki i obsługi pacjentom.

A jeśli używasz już podobnego narzędzia…

Jeśli korzystasz już z narzędzia do planowania spotkań na swojej stronie internetowej, takiego jak formularz lub widżet pop-up, nadal warto rozważyć wypróbowanie CallPage podczas bezpłatnego okresu próbnego. Dlaczego? CallPage to rozwiązanie kompleksowe, które docenią zarówno osoby chcące zarezerwować wizytę online, jak i telefonicznie.

Poza intuicyjnym widżetem dla Twoich klientów, CallPage zapewnia Ci przyjazny panel administracyjny, który umożliwia łatwe dostosowywanie widżetu, ustawianie reguł scoringowych, kierowanie połączeń i pacjentów oraz nagrywanie i analizę rozmów. Ponadto docenisz automatyczne powiadomienia i bezproblemową integrację ze wszystkimi innymi narzędziami.

Łącząc wszystkie te funkcje w jedno przyjazne dla użytkownika narzędzie, CallPage upraszcza pracę eliminując potrzebę stosowania wielu aplikacji. W ten sposób nie tylko oszczędzasz czas, ale także poprawia się satysfakcja pacjentów.

Wypróbuj CallPage w czasie bezpłatnego okresu próbnego!

Podsumowując, CallPage to fantastyczne rozwiązanie, które upraszcza planowanie wizyt, zwiększa satysfakcję pacjentów i usprawnia pracę w branży medycznej. Eliminuje długie oczekiwanie, frustrujące rozmowy telefoniczne i obciążenia administracyjne, jednocześnie automatyzując proces rezerwacji.

Ale nie wierz nam na słowo. Sam sprawdź jak skutecznym rozwiązaniem jest CallPage rejestrując się na bezpłatny okres próbnyZobacz jak możesz zoptymalizować swoje procesy i zwiększyć satysfakcję pacjentów. Możesz także zarezerwować demo z jednym z naszych przedstawicieli i poznać ze szczegółami wszystkie funkcje jakie oferuje nasze narzędzie!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Zacznij generować leady sprzedażowe już dzisiaj.

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • up lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy