Explore otherproducts
13 min

Dlaczego warto zautomatyzować generowanie leadów i jak to zrobić?

Uwolnij moc automatyzacji w generowaniu leadów! Od badania słów kluczowych SEO po rozmowy telefoniczne i e-mail marketing — dowiedz się, gdzie i jak automatyzować. Poznaj mniej znane narzędzia do generowania leadów i popraw swoje wyniki bez ogromnych nakładów pracy.

Ksawery Cepeniuk
27.07.2023

 

Czy generowanie wysokiej jakości leadów sprawia ci trudności? Niskie wskaźniki konwersji i ograniczona liczba pozyskanych kontaktów w Twoim CRM to koszmar każdego marketera i sprzedawcy. W takich sytuacjach firmy często zaczynają eksperymentować z nowymi strategiami pozyskiwania leadów albo inwestują zasoby w intensyfikację aktualnych działań. I słusznie.

Ale istnieje jedna rzecz, której należy unikać jak ognia, a która może dać o sobie znać w takich sytuacjach. Chodzi o utknięcie w powtarzalnym cyklu ręcznej pracy. Jak tego uniknąć? Dzięki automatyzacji Twoich działań.

Choć automatyzacja nie rozwiąże wszystkich problemów z generowaniem leadów, może stanowić kluczowy element sukcesu w poprawie efektywności działań. Zapewnia ona możliwość osiągania lepszych wyników w krótszym czasie i pozwala zoptymalizować proces pozyskiwania i obsługi leadów.

Nic więc dziwnego, że staje się już standardem niezależnie od branży. Według badań przeprowadzonych przez DemandSageaż 96% marketerów używało lub planuje wkrótce użyć narzędzi do automatyzacji. Ponadto, 91% specjalistów ds. marketingu uważa, że odgrywają one kluczową rolę w osiąganiu wyników biznesowych.

W tym artykule znajdziesz aktualną dawkę wiedzy, która, miejmy nadzieję, pomoże ci zautomatyzować proces generowania leadów i usprawnić pracę. Ale zanim przejdziemy do tematu generowania leadów, przyjrzyjmy się automatyzacji marketingu jako całości.

Dlaczego automatyzacja marketingu jest ważna?

Pierwsze słowo kluczowe: wydajność.

Chociaż teoretycznie możliwe jest wykonywanie wielu zadań ręcznie, dlaczego mielibyśmy to robić?

Ręczne wykonywanie niektórych zadań jest niezwykle czasochłonne, zwłaszcza w przypadku powtarzalnych czynności. To z kolei ogranicza naszą zdolność do planowania strategicznego i angażowania się w bardziej kreatywną pracę. Na szczęście, w dzisiejszych czasach komputery doskonale radzą sobie z tego typu zadaniami, uwalniając nasz cenny czas na bardziej istotne przedsięwzięcia.

Załóżmy, że musimy przeprowadzić badanie słów kluczowych SEO. Wykonanie tego zadania ręcznie byłoby ogromnym wyzwaniem. Oczywiście, można by przejść przez wszystkie kroki ręcznie: przeanalizować setki słów kluczowych, sprawdzić co robi konkurencja i tak dalej, ale przecież istnieją narzędzia, które potrafią to wszystko zrobić w zaledwie kilka minut.

Drugie słowo kluczowe: możliwości.

Kolejnym powodem, dla którego warto zastosować automatyzację marketingu, są jej większe możliwości. Niektóre zadania są po prostu zbyt skomplikowane, aby można je było wykonać ręcznie.

Weźmy na przykład Google Analytics. Próba ręcznego powtórzenia poziomu analizy i interpretacji danych byłaby szalonym pomysłem! Narzędzia do automatyzacji oferują zaawansowane możliwości, które umożliwiają uzyskanie głębszego wglądu i precyzyjne podejmowanie decyzji na podstawie danych.

Trzecie słowo kluczowe: precyzja.

Automatyzacja zmniejsza też prawdopodobieństwo błędów w pracy, zwłaszcza w przypadku powtarzalnych zadań. W końcu komputery są znacznie dokładniejsze niż ludzie. Przy dzisiejszych dopracowanych algorytmach możesz oczekiwać, że komputery będą prawie bezbłędne, zapewniając spójne i dokładne wyniki.

Podsumowując, automatyzacja marketingu jest niezbędna, ponieważ zapewnia wydajność, lepsze możliwości i precyzję. Automatyzując zadania, możesz usprawnić proces generowania leadów, zaoszczędzić czas i osiągnąć lepsze wyniki.

Czy generowanie leadów można zautomatyzować?

Oczywiście! Niemal każdy aspekt marketingu może zyskać na wykorzystaniu narzędzi automatyzacji, a generowanie leadów z pewnością nie jest wyjątkiem.

Zautomatyzowane oprogramowanie do generowania potencjalnych klientów działa jak niestrudzony wirtualny asystent. Dzięki zaawansowanym algorytmom i inteligentnym systemom wykonuje żmudne lub złożone zadania szybko i dokładnie. Dawno minęły czasy ręcznego przeszukiwania niezliczonych platform internetowych, profili w mediach społecznościowych i katalogów branżowych w celu znalezienia potencjalnych klientów.

Dzięki oprogramowaniu do automatyzacji generowania leadów możesz wykorzystywać zaawansowane algorytmy wyszukiwania do identyfikowania docelowych odbiorców, segmentowania potencjalnych klientów na podstawie określonych kryteriów, a nawet analizowania ich zachowań i preferencji.

Oprogramowanie przeszukuje Internet, wydobywa cenne punkty danych i kompiluje kompleksowe profile potencjalnych klientów, które zapewniają przydatne informacje na potrzeby spersonalizowanych kampanii marketingowych.

Co więcej, automatyzując powtarzalne zadania, takie jak wprowadzanie danych, lead nurturing i opieka nad klientami, możesz zapewnić spójną i sprawną komunikację z kontrahentami, jednocześnie zmniejszając ryzyko błędu ludzkiego. Oprogramowanie może wysyłać spersonalizowane wiadomości e-mail, planować kolejne połączenia i śledzić interakcje. Wszystko to pozwoli ci zamieniać leady w klientów jeszcze efektywniej.

Korzyści płynące z oprogramowania do automatycznego generowania leadów wykraczają poza oszczędność czasu i większą precyzję. Wykorzystując jego możliwości, możesz bez wysiłku wejść na nowe rynki, rozszerzyć swój zasięg i skalować działania lead generation. Dzięki możliwości obsługi większych ilości danych i wykonywania zadań w szybkim tempie, możesz odblokować nowe możliwości rozwoju, które kiedyś znajdowały się wyłącznie w sferze fantazji.

Chcę zautomatyzować proces pozyskiwania leadów. Gdzie zacząć?

5 kroków do automatyzacji generowania leadów

Zanim zagłębisz się w automatyzację generowania leadów, przeanalizuj swoje cele. Jakie konkretne efekty chcesz osiągnąć? Generować leady w większej liczbie, poprawiać ich jakość, a może usprawnić lead nurturing? Jasne zdefiniowanie celów pokieruje Twoją strategią automatyzacji.

Następnie przyjrzyj się bliżej istniejącemu procesowi generowania leadów. Automatyzacja musi być wprowadzana z głową. Zidentyfikuj zadania, które są powtarzalne, czasochłonne lub podatne na błędy ludzkie. Są to obszary, w których automatyzacja ma największy sens.

Pamiętaj, zautomatyzowanie procesu nie czyni go z automatu lepszym.

Kiedy już ustalisz, które obszary wymagają poprawy, wyszukaj odpowiednie narzędzia. Porównaj różne opcje, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Wybierz te, które można zintegrować z innymi narzędziami, które już używasz

Kiedy już wszystko zacznie działać, musisz... monitorować i mierzyć wyniki. Ta zasada obowiązuje w zasadzie w każdej gałęzi marketingu. Na tej podstawie będziesz mógł optymalizować swoje procesy i szukać wydajniejszych narzędzi i strategii.

Pięć sposób generowania leadów, które można zautomatyzować

PRZECZYTAJ TEŻ: Odkryj możliwości w marketingu z sztuczną inteligencją

Cold calling

Nie możesz zautomatyzować dobrej rozmowy telefonicznej z klientem. Ale samym jej początkiem może zająć się bot głosowyWiększość cold calli kończy się szybko, a tylko kilku potencjalnych klientów okazuje zainteresowanie. Zatem korzystając z wirtualnego konsultanta do filtrowania i kierowania połączeń, możesz skutecznie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów nawet z małym zespołem.

Należy jednak wziąć pod uwagę ograniczenia takich rozwiązań. Bot potrafi powiedzieć tylko tyle, ile ma zaprogramowane. Nie będzie też w stanie spersonalizować rozmowy. Cold calle często wywołują irytację, a interakcja z botem głosowym może ją nasilić. Dlatego dokładnie przeanalizuj wady i zalety takie rozwiązania i na podstawie tego zdecyduj, czy będzie ono dla ciebie korzystne.

Niezależnie jaką podejmiesz decyzję w sprawie wykorzystania botów, zaopatrz się w dobrą platformę do obsługi call center. Chociaż, jeśli cold calle to podstawa twojego biznesu, ten krok masz już zapewne za sobą.

Poprawa ruchu na stronie dzięki SEO

Świetnym sposobem na generowanie leadów jest wykorzystanie ruchu organicznego w Twojej witrynie. Aby to osiągnąć potrzebujesz wartościowych, dobrze zoptymalizowanych treści. Chociaż narzędzia do SEO, takie jak Ahrefs i Semrush, same w sobie nie przynoszą leadów, posiadanie dopracowanej strategii treści SEO jest ważnym krokiem do generowania przychodzących leadów ze strony internetowej.

Solidna strategia treści SEO obejmuje research słów kluczowych, analizowanie konkurencji i własnej wydajności, tworzenie atrakcyjnych treści i ich optymalizację. Każdą część tego procesu można usprawnić za pomocą narzędzi do automatyzacji. Jeśli masz pieniądze i zasoby, aby w pełni zaangażować się w SEO, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z jednej z dwóch wiodących platform — Semrush lub Ahrefs.

Pamiętaj jednak, że chociaż możesz częściowo zautomatyzować samo tworzenie treści, nie  zostawiaj tej kwestii wyłącznie sztucznej inteligencji. Niech twój content będzie wartościowy i oryginalny. Samo wpisanie polecenia do ChatGPT i skopiowanie powstałego tekstu nie wystarczy.

Jak przekonwertować ruch na stronie na leady

Kiedy już zbudujesz dobrą stronę internetową, którą odwiedza wiele osób, należy zastanowić się jak zamienić ten ruch w konkretne leady. Jest na to kilka sposobów, np. formularze, pop-upy, czy landing page’e. Jakie narzędzia pomogą ci zautomatyzować ten obszar?

Po pierwsze, skorzystaj z narzędzi do tworzenia formularzy. Platformy takie jak Typeform i JotForm oferują kreatory typu drag-n-drop, które pomagają utworzyć formularz za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Nie musisz pisać ani linijki kodu. Do tego JotForm integruje się z różnymi systemami CRM i narzędziami do marketingu e-mailowego, umożliwiając bezproblemowe przesyłanie do nich nowych leadów.

Kolejną opcją konwertowania ruchu na leady są okienka typu pop-up. Przez niektórych uważane za natrętne nadal pozostają jedną z najbardziej skutecznych metod pozyskiwania potencjalnych klientów.

Narzędzia takie jak OptinMonster lub Sumo umożliwiają tworzenie przyciągających wzrok pop-upów, które pojawiają się w odpowiednim momencie, np. kiedy użytkownik chce opuścić stronę. Takie okienka zwykle zachęcają do pozostawienia danych kontaktowych w zamian za rabat na następne zakupy albo np. e-booka.

Oprócz formularzy i pop-upów, możemy wykorzystać landing page’e. Platformy takie jak Unbounce czy Leadpages pozwalają tworzyć świetne landing page’e przy minimalnym wysiłku. Narzędzia te oferują szablony zaprojektowane specjalnie do efektywnego pozyskiwania leadów.

Kierując ruch w witrynie na te dedykowane strony docelowe, możesz zwiększyć szanse na pozyskanie potencjalnych klientów, dostarczając ukierunkowaną i atrakcyjną ofertę lub propozycję wartości.

Na koniec omówmy narzędzia do czatu na żywo. Integracja funkcji czatu na żywo w Twojej witrynie, takiej jak Intercom lub Drift, umożliwia interakcję z odwiedzającymi w czasie rzeczywistym. Większość narzędzi do czatu na żywo oferuje funkcje przechwytywania leadów, co pozwala na zbieranie informacji kontaktowych bezpośrednio podczas rozmowy.

Automatyzacja marketingu PPC

Omawiając temat automatyzacji działań lead gen trudno nie wspomnieć o strategii generowania leadów przez kampanie PPC.

Narzędzia takie jak planer słów kluczowych Google Ads, WordStream czy Semrush mogą zautomatyzować proces identyfikowania odpowiednich słów kluczowych dla Twoich kampanii. Narzędzia te zapewniają wgląd w liczbę wyszukiwań, konkurencję i sugerowane stawki za kliknięcie, dzięki czemu łatwiej wybierzesz najbardziej optymalne frazy. Pomóc mogą też narzędzia do automatycznego określania stawek na platformach PPC.

E-mail marketing w generowaniu leadów

E-maile to potężne narzędzie do generowania i pielęgnowania leadów. Chociaż nie można zautomatyzować całego procesu budowania relacji za pośrednictwem poczty e-mail, to potencjał do usprawnień jest całkiem duży.

Przede wszystkim warto (a nawet trzeba) skorzystać z platformy do e-mail marketingu, która pozwoli Ci zarządzać kontaktami, tworzyć i wysyłać kampanie e-mailowe oraz śledzić ich skuteczność. Popularne platformy do e-mail marketingu to min. Mailchimp, Constant Contact i GetResponse

Oferują one możliwość przygotowania zautomatyzowanej sekwencji e-maili lub kampanii kropelkowychSą to serie wstępnie napisanych wiadomości e-mail, które są automatycznie wysyłane do subskrybentów na podstawie predefiniowanych wyzwalaczy lub podejmowanych przez nich działań.

Na przykład możesz skonfigurować powitalną serię e-maili, która uruchamia się, gdy ktoś dołącza do Twojej listy mailingowej, przedstawiając go Twojej marce i stopniowo prowadząc go w kierunku konwersji.

Narzędzia do automatyzacji umożliwiają również segmentację listy mailingowej na podstawie różnych kryteriów, takich jak dane demograficzne, zachowanie lub poziom zaangażowania. Segmentując swoją listę, możesz wysyłać bardziej spersonalizowane wiadomości e-mail, co zwiększa szansę na konwersje.

Cold mailing w celu generowania leadów

Cold mailing żyje i ma się dobrze. Prawdą jest, że skrzynki odbiorcze są dzisiaj zatłoczone, a nas potencjalni klienci otrzymują codziennie setki wiadomości e-mail, których nigdy nie otworzą. Mimo tego cold mailing może nadal być skutecznym sposobem pozyskiwania leadów, jeśli podejdzie się do niego strategicznie.

Dostępnych jest kilka narzędzi do obsługi poczty e-mail, które mogą pomóc zautomatyzować proces wysyłania zimnych wiadomości e-mail. Te narzędzia, takie jak Outreach.io, Mailshake lub Yesware, zapewniają takie funkcje, jak szablony wiadomości e-mail, korespondencja seryjna i automatyczne działania następcze. Pozwolą ci one zaoszczędzić czas, automatyzując powtarzalne zadania i zarządzając kampaniami e-mailowymi.

Kluczowe znaczenie będzie miała jednak personalizacja wiadomości e-mail w celu zwiększenia ich skuteczności. Unikaj wysyłania ogólnych, masowych maili, które wyglądają na bezosobowe. Zamiast tego dostosuj swój przekaz do konkretnego odbiorcy.

Nie zapomnij też o śledzeniu wysyłanych wiadomości i follow-upach. Te drugie mogą opierać się o zautomatyzowaną sekwencję wiadomości, które wysyłają się same w określonych odstępach czasu. 

Warte uwagi narzędzia do generowania leadów

Nawet jeśli dopiero zaczynasz generować leady i automatyzować marketing, prawdopodobnie znasz już wszystkich dużych graczy, takich jak HubSpot, MailChimp lub Ahrefs. Wspomina się o nich w każdym artykule poruszającym ten temat. My chcemy natomiast zwrócić uwagę na mniej znane narzędzia, które są naszym zdaniem godne uwagi.

CallPage

CallPage to narzędzie do zbierania wysokiej jakości leadów z twojej strony internetowej.

Pozwala ono na stworzenie spersonalizowanego okienka pop-up, które wyświetla się użytkownikom w wybranym przez ciebie momencie, np. po przescrollowaniu do połowy strony.

Nasz pop-up oferuje potencjalnym klientom cztery wygodne formy kontaktu: prośbę o natychmiastowe oddzwonienie, opcję umówienia się na rozmowę telefoniczną albo na spotkanie (zarówno przez internet, jak i offline) oraz mozliwość pozostawienia wiadomości.

W przypadku wybrania pierwszej opcji, nasz zautomatyzowany system łączy klienta i konsultanta w ciągu zaledwie 28 sekund.

Dowiedz się dlaczego szybki kontakt z klientem jest kluczowy.

Planowanie połączeń i spotkań z CallPage jest łatwe i niezawodne, a dzięki funkcji przypomnień zarówno twoi konsultanci, jak i klienci nie zapomną o planowanej rozmowie. Dodatkowo, integracja z popularnymi kalendarzami i oprogramowaniem do wideokonferencji automatyzuje organizację spotkań.

Podsumowując, CallPage umożliwia marketerom efektywne przechwytywanie i konwersję leadów ze strony internetowej. Od strategicznych wyskakujących okienek po natychmiastowe oddzwanianie i bezproblemowe planowanie spotkań, CallPage pozwala efektywnie zamieniać ruch na stronie w płacących klientów.

Opinie użytkowników

CallPage może pochwalić się doskonałą oceną 5 na 5 na stronie Product Hunt i wynikiem 4,7 na 5 na stronie G2. Wielu naszych użytkowników chwali CallPage za skuteczne zwiększanie liczby kwalifikowanych leadów i wyjątkowe wsparcie dla klientów. Sprawdź, co miał do powiedzenia jeden z nich:

Callpage naprawdę zmienił sposób, w jaki myślę o rozmowach telefonicznych. Kilka lat temu czytałam o „śmierci rozmów telefonicznych”. W rzeczywistości w naszej firmie jest odwrotnie, a CallPage w tym pomogło. Widżet Callpage jest konfigurowalny, więc jesteśmy w stanie dostosować komunikaty i wezwanie do działania, a ludzie wiedzą, co podpisują.

Otrzymujemy wiele telefonów od osób zainteresowanych naszymi usługami i jesteśmy w stanie je przekonwertować, ponieważ dzwonienie przez callback zwiększa ich prawdopodobieństwo zakupu.

Źródło recenzji: G2.

Cennik

Oprócz bezpłatnego okresu próbnego CallPage oferuje trzy plany dla różnych rozmiarów firm. Najtańszy kosztuje zaledwie 59 zł miesięcznie (lub 45 zł, jeśli zdecydujesz się zapłacić za rok z góry). Naszą najpopularniejszą opcją jest plan Professional, który możesz wykupić już za 187 zł miesięcznie. To znacznie mniej niż wiele firm płaci za wygenerowanie tylko jednego leada (według HubSpot średnia w branży B2B to ponad 800 zł)!

A ile leadów możesz realistycznie wygenerować za tę cenę? Jeden z naszych klientów wygenerował 372 leady przez CallPage w ciągu roku mając na linii tylko jednego konsultanta!

AiTrillion

AiTrillion to platforma marketingowa zaprojektowana specjalnie dla sprzedawców w branży e-commerce. Oparte na praktycznym zastosowaniu sztucznej inteligencji, AiTrillion oferuje kompleksowy zestaw narzędzi i funkcji usprawniających oraz optymalizujących procesy pozyskiwania leadów.

Dzięki ponad 11 kanałom komunikacji z klientami płynnie zintegrowanym z zaawansowaną analizą, AiTrillion umożliwia firmom e-commerce efektywne łączenie się z milionami klientów w ponad 175 krajach. To kompleksowe rozwiązanie eliminuje potrzebę stosowania wielu fragmentarycznych narzędzi i zapewnia scentralizowaną platformę do zarządzania różnymi aspektami marketingu i zaangażowania klientów.

Opinie użytkowników

AiTrillion jest platformą wysoko ocenianą przez użytkowników. Udało jej się uzyskać ocenę 4,9 na 5 na stronach G2 i Capterra. Niedawno otrzymała również odznakę „High Performer of Summer 2023” na G2.

Recenzje wskazują, że narzędzie jest łatwe w użyciu, nawet dla osób nietechnicznych. Jego kluczową zaletą jest połączenie wszystkich najpotrzebniejszych narzędzi do automatyzacji marketingu w jednej platformie.

Cennik

Jeśli zdecydujesz się zapłacić za rok z góry, za miesiąc korzystania z najtańszego planu zapłacisz 25 USD miesięcznie. Taki pakiet daje ci dostęp do dowolnych trzech modułów dostępnych w AiTrillion. Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji platformy, plan profesjonalny kosztuje 225 USD miesięcznie.

Regal.io

Regal.io to innowacyjne narzędzie do realizacji połączeń wychodzących. Platforma korzysta z danych i sztucznej inteligencji, w celu stworzenia bardziej spersonalizowanej komunikacji z potencjalnym klienta. Dzięki temu nasi konsultanci nie będą sprawiać wrażenia natrętnych, a rozmowy dadzą lepsze rezultaty.

Platforma pozwala też na projektowaine ścieżek podróży klienta, ustawianie automatycznych wiadomości czy planowanie połączeń telefonicznych.

Najważniejsze jest to, że Regal.io dostarcza szczegółowe dane i analizy wyników połączeń oraz pozwala na przeglądanie całej konwersacji (zarówno tekstowej, jak i głosowej) w jednym miejscu. Dzięki temu możesz monitorować i ciągle doskonalić swoje strategie, poprawiając zaangażowanie klientów oraz współczynniki konwersji.

Opinie użytkowników

Podobnie jak AiTrillion, platforma Regal.io ma bardzo wysoką ocenę użytkowników (4,9 na 5 w G2), chociaż oceniły ją tylko 24 osoby. Otrzymała również nagrodę „High Performer” latem 2023 roku.

Cennik

Regal nie ma ustalonej ceny, więc trudno powiedzieć, ile dokładnie może kosztować. Jeśli jesteś zainteresowany narzędziem, musisz wypełnić formularz i poczekać na indywidualną ofertę opartą na Twoich potrzebach.

ContactPigeon

ContactPigeon koncentruje się na trzech kluczowych celach, aby pomóc klientom w automatycznym generowaniu leadów. Po pierwsze, umożliwia gromadzenie cennych danych o zachowaniach klientów i budowanie kompleksowego, ujednoliconego obrazu każdego klienta. W ten sposób możesz dostarczać ukierunkowane i spersonalizowane doświadczenia, które zwiększają zaangażowanie i lojalność.

Po drugie, ContactPigeon pozwala uruchamiać automatyczne wiadomości w kluczowych momentach podróży klienta. Wysyłając odpowiednią wiadomość we właściwym czasie, możesz zoptymalizować współczynniki konwersji sprzedaży i poprawić utrzymanie klientów, ostatecznie zwiększając zyski.

Wreszcie, ContactPigeon oferuje zasięg wielokanałowy, umożliwiając projektowanie angażujących kampanii w różnych kanałach komunikacji, takich jak e-mail, SMS, telefon komórkowy, powiadomienia push, strona internetowa, Facebook, czy Google. Dzięki wszystkim tym kanałom dostępnym w ramach jednej platformy możesz zapewnić spójny przekaz w wielu punktach styku, maksymalizując swój zasięg i wpływ.

Opinie użytkowników

ContactPigeon otrzymał tylko jedną czterogwiazdkową i ponad 120 pięciogwiazdkowych recenzji, co dało mu niewiarygodnie wysoki wynik 4,9 na G2 i znaczek „High Performer”, podobnie jak dwa poprzednie narzędzia.

Jeszcze bardziej imponujące jest to, że platforma ma doskonały wynik 5,0 na Capterra! Użytkownicy stwierdzili, że „korzystanie z ContactPigeon nie ma wad”. Nawet TrustRadius ocenia je na 9,6/10. Czapki z głów!

Cennik

ContactPigeon to najdroższe narzędzie do generowania leadów na tej liście. W końcu jakość kosztue, prawda? Standardowy plan kosztuje 198 USD miesięcznie (rozliczane co roku). Ponieważ dla niektórych firm to całkiem sporo pieniędzy, zalecamy najpierw wypróbowanie narzędzia podczas bezpłatnego okresu próbnego.

Snov.io

Snov.io to zautomatyzowane narzędzie do generowania leadów, które także pomaga zespołom sprzedażowym w zawieraniu transakcji i działa jako rozwiązanie CRM.

Dzięki funkcjom takim jak wyszukiwarka wiadomości e-mail, kampanie kropelkowe, weryfikator wiadomości e-mail, CRM dla sprzedaży i rozszerzenia wyszukiwarki wiadomości e-mail, Snov.io umożliwia firmom usprawnienie procesów sprzedaży i zwiększenie przychodów. Oferuje również przydatne rozszerzenia Chrome, z których jednym jest nawet wyszukiwarka potencjalnych klientów LinkedIn.

Opinie użytkowników

Mówimy tutaj tylko o najlepszych rozwiązaniach, więc nie jest zaskoczeniem, że ostatnie narzędzie na naszej liście również ma bardzo wysokie oceny użytkowników. Znaleźliśmy go w Product Hunt, gdzie zostało ocenione 4,9/5 na podstawie 151 recenzji.

Cennik

Oprócz bezpłatnego okresu próbnego ceny zaczynają się od 30 USD za pakiet startowy i sięgają aż do 2999 USD miesięcznie, jeśli chcesz uzyskać doskonałe wyniki bez żadnego wysiłku (rozliczane co roku).

Ten najdroższy plan obejmuje kompleksowe zarządzanie Twoimi kampaniami przez agencję generowania leadów B2B o nazwie Brightest Minds zapewniając najpełniejszą automatyzację.

Potencjalne wyzwania związane z automatyzacją lead generation

Narzędzia do automatyzacji generowania leadów są przydatne, ale nie bez wad. Jednym z głównych problemów są mniejsze możliwości personalizacji komunikacji. Programy komputerowe stosują się do predefiniowanych reguł i algorytmów, co oznacza, że mogą nie uwzględniać unikalnych potrzeb i preferencji poszczególnych osób.

Możesz też napotkać na pewne wyzwania natury technicznej. Integracja z istniejącymi systemami, zarządzanie bazami danych i zapewnienie płynnego przepływu danych może być złożonym zadaniem. Ponadto problemy takie jak aktualizacje oprogramowania, kompatybilność, czy występujące czasem awarie mogą mieć wpływ na ogólną wydajność procesów, które zostały poddane automatyzacji.

SPRAWDŹ TEŻ: Automatyzacja sprzedaży internetowej, czyli jak efektywnie zarządzać sklepem online

Co przyniesie przyszłość?

Przyszłość automatyzacji procesów pozyskiwania leadów i procesów marketingowych w ogóle zdaje się być obiecująca. Postęp technologiczny przyniesie zapewne bardziej wyrafinowane algorytmy i możliwości uczenia maszynowego, zwiększając dokładność i efektywność.

Być może dzięki sztucznej inteligencji rozwiążemy problem niskiego poziomu personalizacji w zautomatyzowanych procesach. Oparte na niej oprogramowanie do generowania leadów będzie zapewne wykorzystywać inteligentną analizę danych i uczenie maszynowe, co pozwoli na precyzyjne targetowanie i dostosowywanie komunikacji do odbiorcy.

Ponadto sztuczna inteligencja zwiększy możliwości predykcyjne, umożliwiając firmom przewidywanie trendów i optymalizację procesów. Poprzez analizę ogromnych ilości danych z wielu źródeł, nowoczesne oprogramowanie będzie mogło coraz lepiej indentyfikować powtarzające się trendy i dostarczać na tej podstawie cennych spostrzeżeń, które pozwolą podejmować jeszcze lepsze decyzje.

Wierzymy też, że integracja oprogramowania do automatycznego generowania leadów z innymi narzędziami stworzy spójne ekosystemy narzędzi i platform biznesowych. Taka bezproblemowa współpraca między systemami usprawni większość operacji i zwiększy wydajność pracy.

Podsumowując, przyszłość oprogramowania do automatyzacji marketingu i lead generation maluje się w jasnych barwach. Ale nie czekaj na przyszłość. Zacznij automatyzować generowanie leadów już dziś z CallPage!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy