Explore otherproducts
4 min

Sprzedaż cateringów dietetycznych w Polsce. Jak poprawić konwersję i Lead Response Time w branży wartej prawie miliard złotych?

Paulina Gołąb
10.10.2019

Rynek cateringu dietetycznego rośnie jak mało która branża w Polsce. Ilość zapytań w Googlu na frazę catering dietetyczny rośnie rok do roku o ponad 100%. Widać korelację pomiędzy zapytaniami w wyszukiwarce a faktycznymi wynikami sprzedaży. Jednak równocześnie znacznie rośnie konkurencja pomiędzy biznesami oferującymi „pudełka”. W jaki sposób firmy mogą się wyróżnić?

Rynek rośnie, bo catering dietetyczny to świetny biznes dla firm i atrakcyjna usługa dla konsumentów.

Klienci sięgają po catering dietetyczny z wielu względów, jednak prawie zawsze jest to decyzja przemyślana, podyktowana dbałością o zdrowie, sylwetkę czy oszczędnością czasu. Osoba korzystająca z „pudełek” to nie tylko sportowiec, ale też np. pracownik korporacji czy zabiegany freelancer.

Są oni gotowi słono zapłacić za produkt, który spełnia ich oczekiwania.

Według danych Cateromarket przychód z jednego klienta to ok. 1200 zł za miesiąc korzystania z cateringu dietetycznego. Jak podaje Money.pl,  koszt „pudełek” w Warszawie to…. 1650 zł/mies. W 2018 r. branża ta była warta ok. 600 milionów złotych, w lutym  2019 r. wartość szacowano już na ponad 900 mln złotych .

Mamy październik, rok się jeszcze nie skończył, więc można przewidywać, że „magiczny” miliard zostanie osiągnięty i przekroczony.

Duży popyt na cateringi dietetyczne oznacza… dużą konkurencję

Tam, gdzie jest popyt, jest też podaż – rynek rośnie, rozwija się, więc równocześnie rośnie konkurencja. 

Na rynku pojawia się mnóstwo firm, ale wiele się też zamyka. Jak przekonuje Łukasz Sot, współzałożyciel Cateromarket, serwisu-porównywarki cateringów,  rynek, a raczej konsumenci, bardzo szybko weryfikują, które biznesy powstały tylko po to, aby szybko i łatwo zarobić. Dobrze prosperują jedynie najlepsi, którzy dbają o jakość i obsługę Klienta.

Zobacz też: Dlaczego szybkość reakcji na napływające leady przekłada się na konwersję zamknięcia sprzedaży?

Przez żołądek do serca… dzięki „pudełkom”

Firmy oferujące catering dietetyczny muszą cały czas szukać sposobów na przyciągnięcie klienta i wyróżnienie się na tle konkurencji. Za wzór tego typu działań można stawiać Body Chief z Poznania czy Nice To Fit You.

„Pudełka” są dochodowym, ale trudnym biznesem, osoby odpowiadające za marketing sprzedaż w tej branży mają przed sobą wiele wyzwań.

Dlatego, sami mając wśród swoich klientów firmy oferujące dietę pudełkową, postanowiliśmy zebrać w formie krótkiego raportu kilka porad dla innych biznesów z branży. 

O czym piszemy w raporcie?

W raporcie piszemy o tym, jak zwiększyć sprzedaż cateringów dietetycznych poprzez zwiększenie konwersji ze strony internetowej, poprawę Lead Response Time i połączenie CallBacku z reklamami w sieci Facebooka i Instagrama.

Pobierz raport

Jeśli odłożymy na bok oczywiste kwestie, takie jak jakość i sposób podania posiłków oraz powszechne problemy z kurierami, uwagę powinno się skupić na kwestii komunikacji z potencjalnymi i aktualnymi klientami.

Tego typu opinii na temat firm oferujących cateringi dietetyczne (nawet tych największych) można znaleźć w internecie mnóstwo. 

Dlatego warto, aby firmy cateringowe nie poświęcały czasu i środków jedynie na doskonalenie swoich receptur i sposobu podania (choć jest to niezwykle istotne!). Równie ważna jest odpowiednia komunikacja z klientami i umożliwienie im kontaktu poprzez różne dostępne kanały w jak najszybszy sposób.

Przeczytaj też: Integracja CallPage z Facebook Lead Ads – połącz potencjał reklamy i natychmiastowego callbacku

Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z CallBacku CallPage, który pozwala łączyć się potencjalnym klientom, odwiedzającym stronę www firmy cateringowej, z konsultantami w 28 sekund.

Nasz CallBack można również zintegrować z FB Lead Ads. Dzięki temu użytkownicy wyświetlający reklamy z ofertami „pudełek” będą mogli za pomocą kliknięcia, od razu z poziomu reklamy, zamówić natychmiastowe połączenie z działem sprzedaży czy obsługi klienta danej firmy.  

To rozwiązanie świetnie sprawdza się u kilkunastu rynkowych liderów cateringów dietetycznych. CallBack CallPage można przetestować za darmo przez 7 dni, zamów prezentację naszego narzędzia.

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy