Explore otherproducts
5 min

Eksperci marketingu – ponad 30 osób, od których warto się uczyć

Najlepszym źródłem wiedzy i inspiracji są praktykujący eksperci marketingu. Jakich specjalistów obserwować? Zapraszam na listę osób, które dzielą się wiedzą na temat marketingu internetowego, content marketingu, marketingu mobilnego, social media oraz innych działań wspierających prowadzenie biznesu online.

Paulina Józwik
22.03.2018

Eksperci marketingu, których warto obserwować: 

Na liście znajdują się eksperci marketingu, którzy są aktywni w social mediach lub prowadzą bloga. Kolejność jest przypadkowa.

1. Rafał Agnieszczak

Ten ekspert marketingu dzieli się praktyczną wiedzą i obserwacjami na temat rozwijania biznesów internetowych, a wie, o czym mówi, bo swój pierwszy milion zarobił w wieku 25 lat.


2. Michał Bąk

Wydawca magazynu Marketing i Biznes, admin znanej grupy na Facebooku o tej samej. To ekspert marketingu specjalizujący się w tematach sprzedaży, leadów i skutecznego biznesu.

Obejrzyj też webinar: Generowanie ruchu za pomocą content marketingu


3. Anna Ledwoń-Blacha

Zakochana w mediach społecznościowych oraz marketingu – z wzajemnością. W zawodzie od ponad 7 lat. Creative Director w agencji More Bananas oraz pomysłodawczyni cyklicznych i bezpłatnych spotkań CRASHmondays.


4. Monika Czaplicka

Ta ekspertka marketingu jest w branży online i social media od 11 lat. Z wykształcenia socjolożka, pra­cuje w swojej agencji Wobuzz. Pro­wa­dzi fan­page „Kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy” oraz bloga czaplicka.eu. Specjalizuje się w kryzysach i dbaniu o reputację.


5. Mateusz Czech

Aktualnie Chatbot Designer w SentiOne. Wcześniej Head of Chatbots i Customer Success Manager w Brand24. Pisze o narzędziach, wskazówkach, które pomagają w świecie social media i marketingu. Rozwija bota na Messengerze, który dostarcza codzienną prasówkę.

Obejrzyj też webinar: 8 powodów, by sięgnąć po social listening


6. Katarzyna Dworzyńska

Head of Business w agencji PR Calling. W branży od prawie 15 lat. Do 2014 roku związana z rynkiem telekomunikacyjnym, gdzie odpowiadała za działania marketingowe i komunikacyjne dla Orange, a następnie Play. Jej obecny projekt to agencja PR – PR Calling, skupiona wokół firm z branży #newtech, #martech i #fintech.


7. Barbara Stawarz-García

CEO agencji content marketingowej Happy Content oraz biura podróży Hola Cuba. Autorka bestsellerowej książki „Content marketing po polsku” (II wyd. „Content marketing i social media”, PWN 2017) oraz współautorka kilku innych książek nt. marketingu internetowego. W branży od 2005 roku. 

Obejrzyj też webinar: Jak konstruować przekaz w dobie natychmiastowej komunikacji?


8. Paweł Gontarek

Ekspert marketingu specjalizujący się w pozycjonowaniu stron internetowych. Dzieli się wiedzą na temat SEO oraz marketingu internetowego.


9. Sławek Gdak

Od 2009 prowadzi bloga o SEO i dzieli się wiedzą z zakresu pozycjonowania poprzez szkolenia oraz konsultacje.


10. Natalia Hatalska

Ta ekspertka marketingu to analityczk trendów, autorka bloga i bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”. W 2016 roku powołał do życia instytut badań nad przyszłością – infuture hatalska foresight institute, który definiuje najważniejsze trendy i wskazuje ich konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek.


11. Artur Jabłoński

Konsultant ds. e-marketingu. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu kampanii reklamowych w internecie generujących leady i sprzedaż. 

Weź udział w bezpłatnym webinarze prowadzonym przez Artura Jabłońskiego: Facebook copywriting – czyli jak pisać skuteczne treści reklam?


12. Daniel Kędzierski

Specjalista social media z naciskiem na Facebook Ads. Ten ekspert marketingu to współtwórca Fasttony.es. Regularnie prowadzi szkolenia i live’y na temat marketingu w mediach społecznościowych i optymalizacji reklam.

Obejrzyj też wideo: Jak wdrożyć lejek sprzedażowy na Facebooku?


13. Edyta Kowal


Head Of Marketing w TEDxWarsaw. Pracowała jako PR manager w Evenea.pl oraz redaktorka PRoto.pl. Jedna z pomysłodawczyń Contentespresso, czyli cyklicznych spotkań na temat content marketingu.


14. Jacek Kotarbiński

Marketer i praktyk, który od 1990 roku specjalizuje się w strategicznym i operacyjnym marketingu, dzieli się poradami dotyczącymi marketingu i reklamy.


15. Maciej Lewiński

Pomaga rozwiązywać problemy małych, średnich i dużych firm z Google Analytics. Został uznany przez Google za Najlepszego Współtwórcę (Top Contributor) na oficjalnym forum Google Analytics. Publikuje w najważniejszych marketingowych magazynach oraz jest prelegentem na największych polskich konferencjach.


16. Paweł Tkaczyk

Ten ekspert marketingu Pisze, szkoli i dzieli się wiedzą na temat storytellingu, brandingu i grywalizacji. Właściciel agencji MIDEA, autor bestsellerowych książek i mówca publiczny.


17. Cezary Lech

Cezary Lech, redaktor serwisu Sprawny Marketing. Autor wielu artykułów oraz prezentacji z zakresu pozycjonowania, pozycjonowania long tail, a także innych aspektów marketingu internetowego. Współwłaściciel i Head of Marketing w MaxRoy.


18. Paweł Sala

Ekspert ds. email marketingu, trener, manager, konsultant. Z FreshMailem związany od zawsze. Autor wielu publikacji na temat email marketingu, a także podcastu Email [i] Marketing.


19. Artur Smolicki

Ten ekspert marketingu ponad 7 lat wspiera małe i średnie firmy w budowaniu sprzedaży, pozyskiwaniu klientów, wykorzystaniu wszystkich dostępnych narzędzi marketingowych. Dzieli się wiedzą na temat marketingu, social media, reklamy.


20. Szymon Słowik

Marketer dzielący się wiedzą na temat strategii marek w sieci, taktyk pozyskiwania i analizy ruchu oraz zagadnień SEO. Prowadzi agencję Takaoto.


21. Bartek Majewski

Handlowiec, CEO Casberg – firmy, która wspiera spółki B2B w marketingu i sprzedaży. Wcześniej dyrektor sprzedaży w Righthello.


22. Robert Marczak

Ten ekspert marketingu to Co-founder Sellizer, Konsultant w agencji takaoto.pro, były Director w Woolet Co. Wcześniej związany z Landingi. Edukuje na temat content marketingu, optymalizacji współczynnika konwersji, lead generation.

Weź udział w bezpłatnym webinarze prowadzonym przez Roberta: Jak przygotować skuteczną stronę do generowania leadów?


23. Anna Miotk

Specjalizuje się w mierzeniu skuteczności działań komunikacji biznesowej (PR, marketing, social media). Obecnie jest dyrektorem ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu.


24. Monika Mikowska

Współwłaścicielka agencji mobee dick, projektującej rozwiązania mobilne i tworzącej strategie obecności w świecie mobilnym dla największych marek w Polsce.
Ambasadorka doskonałego mobile UX design.


25. Katarzyna Młynarczyk

Digital Marketing Consultant, CEO Socjomanii. Specjalizuje się w budowaniu zespołów marketingowych, personal i employer brandingu, ocenie efektywności działań, digitalizacji usług i service design.
 


26. Dagmara Pakulska

Social Media Trainer & Consultatnt. Specjalistka od mediów społecznościowych, w szczególności od Twittera. Tworzy Niby-Prasówkę, czyli zbiór najciekawszych wiadomości ze świata social mediów. 


27. Adam Przeździęk

Ten ekspert marketingu zajmuje się komunikacją marketingową opartą o media interaktywne, pisze o marketingu, komunikacji, mediach, reklamie. W branży marketingu i reklamy działa od 2003 roku, doradza i szkoli przedsiębiorstwa w tym zakresie. Jest prelegentem oraz uczestnikiem paneli na konferencjach w Polsce i za granicą. 


28. Bartłomiej Rak

Digital Marketing Consultant, CVO w Socjomanii. Specjalizuje się w planowaniu strategii digital oraz zarządzaniu projektami internetowymi również na poziomie biznesowym. 


29. Damian Rams

Zajmuje się analityką internetową oraz optymalizacją konwersji. Pracował dla takich marek jak np. Znany Lekarz i Black Red White.


30. Artur Roguski

Pisze o mediach, blogosferze, social media, marketingu. ObecnieSocial Media Marketing Consultant w Social Consulting.


31. Michał Sadowski

Założyciel i prezes Brand24, firmy zajmującej się monitoringiem internetu i jednego z laureatów konkursu Aulery 2012 oraz Ekomersy 2012. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja Social Media”. 

Obejrzyj też: Wywiad live z Michałem Sadowskim


32. Martyna Zastrożna

Entuzjastka marketingu internetowego i web usability. Zajmuję się analizą ruchu na stronie (a do niedawna SEO) w największym polskim serwisie e-commerce. Autorka książek: „Google Analytics dla marketingowców” i „Google Analytics w biznesie. Przewodnik dla zaawansowanych”.


33. ???

Kogo dopisać do tej listy? Jakich ekspertów z szeroko rozumianego marketingu wg Ciebie brakuje? Daj znać w komentarzu! Będziemy aktualizować listę na bieżąco 🙂 


Chcesz uczyć się od polskich specjalistów marketingu za darmo? Zobacz nagrania z naszych webinarów! Zobacz nagrania >

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy