Explore otherproducts
7 min

Klucz do sukcesu w sprzedaży online: 5 sprawdzonych strategii dla Twojego biznesu

Chcesz zwiększyć sprzedaż online? Poznaj 5 niezawodnych strategii, które przekształcą odwiedzających w lojalnych klientów. Zanurz się w tajnikach skutecznego e-commerce!

Ksawery Cepeniuk
21.08.2023


W dzisiejszym cyfrowym świecie obecność w internecie jest kluczowa dla każdego biznesu, który chce odnieść sukces. Jednak aby generować sprzedaż online, nie wystarczy jedynie mieć stronę internetową czy profil w mediach społecznościowych. Ze względu na dużą konkurencję na cyfrowym rynku, trzeba rozumieć jakimi prawami rządzi się sprzedaż internetowa, stworzyć i wdrożyć skuteczne strategie i być zawsze o krok przed konkurencją.

W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom zwiększania sprzedaży online, od optymalizacji strony internetowej i profili w mediach społecznościowych po wdrażanie skutecznych strategii marketingu cyfrowego.

Popraw lead response time

Lead response time (LRS) odnosi się do szybkości, z jaką odpowiadasz potencjalnym klientom, którzy wykazali zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami. Opóźnienie w odpowiedzi na zapytania może znacząco zmniejszyć Twoje szanse na przekształcenie ich w płacących klientów. 

Badania wykazały, że szanse na przekształcenie zainteresowanego produktem w klienta spadają nawet o 80%, jeśli nie odpowiedziano na zapytanie w ciągu pierwszej godziny (źródło: Harvard Business Review). Aby poprawić swój LRS, warto rozważyć automatyzację procesu zarządzania potencjalnymi klientami. Jak to zrobić?

Wykorzystaj systemy CMS

Jednym ze sposobów na poprawę LRS jest korzystanie z oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami (CRM) w celu śledzenia i priorytetyzowania potencjalnych klientów na podstawie ich zainteresowania i gotowości do zakupu.

Dzięki systemom CMS możesz także ustawiać automatyczne kampanie e-mailowe, aby docierać do osób, które wykazały zainteresowanie i podały swoje dane kontaktowe, ale jeszcze nie dokonały zakupu. Alternatywnie można do tego wykorzystać platformy do e-mail marketingu takie jak MailChimp.

Wykorzystanie widgetu click-to-call

Skuteczną strategią jest wdrożenie funkcji click-to-call za pomocą widgetu (wyskakującego okienka na stronie). Przykładowo, widget CallPage umożliwia klientom błyskawiczne wysłanie prośby o natychmiastowy kontakt ze strony Twojego zespołu sprzedaży.

Klient musi jedynie wprowadzić swój numer telefonu, nacisnąć przycisk, a system automatycznie połączy go z konsultantem w ciągu zaledwie 28 sekund. Dzięki temu potencjalni klienci mają możliwość zadawania pytań i uzyskiwania szybkich odpowiedzi, co sprzyja budowaniu zaufania i zwiększa szanse na finalizację sprzedaży.

Widget click-to-call od CallPage może również przyczynić się do wzrostu wskaźników konwersji, umożliwiając Twojemu zespołowi sprzedaży efektywne reagowanie na zapytania, dostarczanie wartościowych informacji oraz skuteczne prowadzenie klienta przez cały proces sprzedaży.

Jeden z naszych klientów, SpecBrands, wygenerował w ten sposób blisko 400 leadów ciągu roku, mając na linii tylko jednego konsultanta.

SPRAWDŹ TEŻ: Jak pozyskać klienta przez telefon wykorzystując połączenia przychodzące?  

Wykorzystaj moc influencerów

Influencer marketing polega na współpracy z osobami, których obserwuje wiele osób w mediach społecznościowych. Ci ludzie mają zdolność wpływania na opinie i decyzje zakupowe swoich obserwujących, co czyni ich potężnym narzędziem marketingowym.

Jedną z głównych zalet współpracy z influencerami jest ich silny wpływ na obserwujących oraz zdobyte przez nich zaufanie. Dzięki lojalności swoich obserwujących, opinie i rekomendacje influencerów są przez nich wysoko cenione. To zaufanie może przełożyć się na wzrost sprzedaży Twojej firmy.

Istnieje wiele rodzajów influencerów, każdy z nich ma swoje unikalne mocne strony i publiczność. Wyróżniamy co najmniej trzy kategorie:

 • Mega influencerzy. Są to osoby z ponad 1 milionem obserwujących w mediach społecznościowych. Mają szeroką publiczność i mogą być przydatni w zwiększaniu świadomości marki.
 • Makro influencerzy. Między 100 000 a 1 milionem obserwujących. Zazwyczaj mają bardziej niszową publiczność i mogą być pomocni w dotarciu do konkretnego rynku docelowego.
 • Mikro influencerzy. Osoby, które mają między 1 000 a 100 000 obserwujących. Możesz liczyć na bardzo zaangażowaną, wartościową publiczność i dobre wskaźniki konwersji.

Korzystanie z influencerów może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy, w tym:

 • Możesz dotrzeć do większej publiczności i zwiększyć świadomość marki.
 • Influencerzy zdobyli lojalnych obserwujących i mogą dostarczyć poczucie zaufania i wiarygodności dla Twojej marki.
 • Osoby z dużą liczbą obserwujących w mediach społecznościowych mogą pomóc w napędzaniu konwersji, polecając Twoje produkty lub usługi swoim obserwującym.
 • Marketing z udziałem influencerów może być opłacalnym sposobem na dotarcie do szerokiej publiczności i generowanie sprzedaży.

Ogólnie rzecz biorąc, marketing z udziałem influencerów może być potężnym narzędziem dla małych i średnich firm, które chcą zwiększyć swoją sprzedaż online. Współpracując z odpowiednimi influencerami, możesz dotrzeć do większej publiczności, budować zaufanie i wiarygodność oraz napędzać konwersje.

Czytaj także: Pipeline sprzedażowy — wszystko, co musisz wiedzieć

Oferowanie usług subskrypcyjnych

Usługi subskrypcyjne, czyli model biznesowy,  w którym klienci płacą cykliczną opłatę w zamian za dostęp do towarów lub usług, stały się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Co ciekawe, coraz więcej firm wprowadza je nie tyle jako swoje główne źródło dochodu, ile jako dodatek do swojej strategii sprzedaży online.

Główne korzyści

Jednym z głównych atutów usług subskrypcyjnych dla klientów jest wygoda. Subskrybując usługę, klienci mogą regularnie otrzymywać pożądane produkty lub usługi bez konieczności składania wielokrotnych zamówień. Oznacza to mniej czasu spędzonego na zakupach i więcej czasu na inne aktywności.

Ponadto usługi subskrypcyjne często oferują lepsze ceny niż tradycyjne zakupy jednorazowe, a także inne korzyści, takie jak wcześniejszy dostęp do nowych produktów czy ekskluzywne treści. 

Usługi subskrypcyjne przynoszą również wiele korzyści firmom. Po pierwsze, oferują bardziej przewidywalny strumień przychodów, ponieważ firmy mogą dokładnie prognozować, ile cyklicznych przychodów otrzymają każdego miesiąca. Może to być szczególnie pomocne dla małych firm, które mają problemy z płynnością finansową.

Sprzedaż usług w modelu subskrypcyjnym może również pomóc w budowaniu lojalności klienta, ponieważ klienci są bardziej skłonni kontynuować korzystanie z usługi, za którą już zapłacili.

Wiele firm odniosło wielki sukces dzięki usługom subskrypcyjnym. Na przykład:

 • Dollar Shave Club oferuje usługę subskrypcyjną dla ostrzy do maszynki i innych produktów do pielęgnacji.
 • Birchbox oferuje usługę subskrypcyjną dla produktów kosmetycznych i do pielęgnacji skóry.
 • Netflix to być może najbardziej znana usługa subskrypcyjna, oferująca ogromną bibliotekę programów telewizyjnych i filmów za miesięczną opłatą.

Optymalizuj swoją stronę internetową

Optymalizacja strony internetowej to klucz do zwiększenia sprzedaży. Polega na udoskonaleniu designu, treści oraz doświadczenia użytkownika, by zachęcić odwiedzających do podjęcia konkretnych działań, takich jak zakup produktu czy wypełnienie formularza.

Dobrze zoptymalizowana strona przynosi Twojej firmie więcej potencjalnych klientów i zwiększa sprzedaż. Pomaga także w budowaniu zaangażowania klientów i wzmacnia Twoją obecność w sieci. 

Jednym z najważniejszych aspektów optymalizacji strony internetowej jest zapewnienie dobrego UX (doświadczenia użytkownika). Kiedy odwiedzający przychodzą na Twoją stronę, powinni łatwo nawigować po Twoich stronach i znajdować potrzebne informacje. Obejmuje to jasną i zwięzłą strukturę strony, intuicyjne menu i szybkie czasy ładowania.

Istotne jest też zadbanie o dobre SEO, co pozwoli Twojej stronie osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Ponadto Twoja strona powinna być wizualnie atrakcyjna i używać wysokiej jakości obrazów i grafik, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających.

Wskazówki do optymalizacji Twojej strony:

 • Twoje przyciski CTA (call to action) powinny być wyraźnie wyświetlane na Twojej stronie i używać jasnego, działającego języka, aby zachęcić odwiedzających do działania.
 • Formularze powinny być łatwe do wypełnienia i prosić tylko o niezbędne informacje.
 • Strony docelowe powinny być projektowane specjalnie w celu przekształcenia odwiedzających w klientów, z przekonującymi nagłówkami, przekonującymi tekstami i jasnymi wezwaniami do działania.

Korzyści z optymalizacji strony WWW

Dla małych i średnich przedsiębiorstw optymalizacja ich strony internetowej dla konwersji może przynieść znaczące korzyści. Zapewniając doskonałe doświadczenie użytkownika, możesz budować zaufanie do swoich klientów i zwiększać prawdopodobieństwo, że wrócą na Twoją stronę.

Ponadto, poprawiając wskaźnik konwersji swojej strony, możesz generować więcej leadów i sprzedaży bez inwestowania w drogie kampanie reklamowe. Ogólnie rzecz biorąc, optymalizacja strony internetowej to skuteczny sposób na rozwój Twojego biznesu i zwiększenie Twojej obecności online bez ponoszenia dużych kosztów.

Sprawdź również: Jak usprawnić zarządzanie relacjami z klientami?

Oferuj spersonalizowane rekomendacje

Spersonalizowane rekomendacje produktów mogą zwiększyć sprzedaż online

Klienci oczekują dzisiaj, że proces zakupowy będzie dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Szczególnie w przypadku zakupów przez internet. Statystyki ze strony Lawn Starter sugerują, że 90% klientów jest bardziej skłonnych do dokonania zakupu, jeśli oferta jest spersonalizowana.

Personalizacja nie jest już tylko miłym dodatkiem, ale koniecznością dla firm chcących zwiększyć sprzedaż online. Rozumiejąc unikalne preferencje i potrzeby każdego klienta, firmy mogą stworzyć bardziej angażujące i odpowiednie doświadczenie zakupowe.

Według Accenture, 58% konsumentów jest bardziej skłonnych do dokonania zakupu, gdy oferowane są im opcje oparte na ich własnych preferencjach zakupowych. Proponując produkty na podstawie wcześniejszej historii zakupów klienta, zachowania podczas przeglądania itd., firmy mogą poprawić zaangażowanie klienta, budować lojalność i zwiększyć prawdopodobieństwo kolejnych zakupów.

Jak firmy korzystają z tej metody

Kilka dużych firm z powodzeniem wdrożyło spersonalizowane rekomendacje produktów na swoich stronach internetowych. Na przykład silnik rekomendacyjny Amazona korzysta z filtrowania kolaboracyjnego, aby sugerować produkty na podstawie historii przeglądania i zakupów klienta. Netflix korzysta z filtrowania opartego na treści, aby sugerować filmy i programy telewizyjne na podstawie wcześniejszych nawyków oglądania klienta.

Innym przykładem jest Sephora, która korzysta z połączenia obu metod. Silnik rekomendacyjny Sephory uwzględnia historię zakupów klienta, zachowanie podczas przeglądania oraz preferencje urodowe, aby sugerować produkty dostosowane do ich potrzeb.

Oferując spersonalizowane rekomendacje produktów, firmy mogą poprawić zaangażowanie klientów, zwiększyć sprzedaż e-commerce online i budować lojalność klienta. Wdrożenie silnika rekomendacyjnego na Twojej stronie internetowej może wymagać początkowej inwestycji, ale korzyści mogą być znaczące w dłuższej perspektywie.

SPRAWDŹ TEŻ: Automatyzacja sprzedaży internetowej, czyli jak efektywnie zarządzać sklepem online

Podsumowanie

Zwiększenie sprzedaży online wymaga połączenia tradycyjnych i innowacyjnych strategii. Chociaż niektóre mogą wydawać się oczywiste, inne często są pomijane, a mogą one znacząco wpłynąć na Twoje wyniki.

Podsumowując, oto pięć omówionych przez nas strategii:

 • Popraw lead response time: Użyj widgetu callback od CallPage, aby poprawić czas reakcji i przekształcić więcej odwiedzających w klientów.
 • Korzystaj z influencerów: Współpracuj z wiarygodnymi i godnymi zaufania influencerami, aby promować swoją markę i produkty wśród ich publiczności.
 • Oferuj usługi subskrypcyjne: Zapewnij klientom wygodę modelu opartego na subskrypcji, który przynosi korzyści zarówno im, jak i Twojej firmie.
 • Optymalizuj swoją stronę internetową pod kątem konwersji: Upewnij się, że Twoja strona internetowa jest przyjazna dla użytkownika i zoptymalizowana pod kątem konwersji, co może poprawić Twoją sprzedaż i doświadczenia klienta.
 • Oferuj spersonalizowane rekomendacje produktów: Wprowadź spersonalizowane rekomendacje produktów, aby poprawić zaangażowanie klientów i zwiększyć sprzedaż.
   

Pamiętaj, że eksperymentowanie jest kluczem do znalezienia najlepszych strategii dla Twojej firmy. Nie bój się próbować nowych rzeczy i zobaczyć, co działa dla Ciebie.

Mamy nadzieję, że te strategie dostarczyły Ci nowych spostrzeżeń i pomysłów na poprawę sprzedaży online. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem widgetu CallPage, zarejestruj się teraz na darmowy okres próbny.

Wypróbuj CallPage za darmo przez 14 dni!

Wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

 • up lub anuluj w dowolnym momencie
 • Szybka konfiguracja
 • Plany dopasowane do wielkości firmy