Explore otherproducts
5 min

5 pytań o generowanie leadów – Filip Duszczak z Instream

Jak pozyskiwać leady za darmo i zmieniać je w płacących klientów? Filip Duszczak z InStream opowie o tym podczas bezpłatnego szkolenia: Online Marketing Maraton. Spotkanie odbędzie się 04.10 (wtorek). Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z naszym prowadzącym!

Paulina Józwik
30.09.2016

Podobno w życiu nie ma nic za darmo. Natomiast tematem twojego szkolenia będzie pozyskiwanie leadów za darmo. Czy takie bezpłatne działania rzeczywiście istnieją?

Filip Duszczak: Tak, istnieją. Co prawda darmowe metody wymagają więcej czasu, ale kiedy nie posiadamy jeszcze odpowiedniego budżetu, są najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, całkowicie darmowych sposobów nie ma, bo zawsze trzeba włożyć wysiłek, nawet jeśli nie wydajemy bezpośrednio na reklamę.

Jak byś zdefiniował pojęcie „lead”? Czy dla każdej firmy lead jest tym samym?

Filip Duszczak: Lead to lead. Nie ważne co robisz. To osoba potencjalnie zainteresowana twoim produktem/rozwiązaniem, a ty posiadasz do niej dane kontaktowe. Co innego kwalifikacja leada. Tutaj już każda organizacja ma zupełnie inne wymagania. Jedni mają własne kryteria, inni stosują np. metodę BANT. Wszystko zależy od produktu. Zatem to czy lead jest hot/cold zależy już od ich kryteriów.

Jaki jest pierwszy krok do skutecznego generowania leadów?

Filip Duszczak: Zrozumieć, kim jest potencjalny klient.

Jak długą drogę trzeba przejść między posiadaniem leada a zamianą go w płacącego klienta?

Filip Duszczak: Nie jestem w stanie podać jednej odpowiedzi. Dla przykładu: u nas lead może stać się klientem chwilę po rejestracji. Dla firmy, która wdraża dedykowane oprogramowanie za setki tysięcy złotych to czasami pół roku, a nawet rok.

Czy zaskoczyły cię kiedyś efekty jakiejś metody pozyskiwania leadów?

Filip Duszczak: Pewnie, że tak. Pracując w korporacji jako handlowiec klasycznie stosowałem cold calling. Kiedy zaczęliśmy testować cold mailing opadła mi szczęka. Open rate maili na poziomie 70%, respond rate 27%. Pracownik miesięcznie generuje minimum 1050 potencjalnych leadów i robi z tego 20-30 demo.

Dziękujemy!

Filip Duszczak – CEO w InStream, platformie do zarządzania relacjami biznesowymi. 

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

  • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
  • Szybka konfiguracja
  • Plany dopasowane do wielkości firmy