Explore otherproducts
10 min

Alternatywy dla Calendly: Pięć narzędzi do rezerwacji spotkań, które warto wypróbować

Korzystasz z Calendly lub rozważasz jego użycie? Chociaż Calendly i inne narzędzia do planowania spotkań działają podobnie, warto przyjrzeć się różnicom między nimi. Zrozumienie ich pomoże Ci podjąć bardziej świadomą decyzję, więc koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Ksawery Cepeniuk
31.07.2023

 

Spotkania biznesowe odgrywają kluczową rolę w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów z klientami. Są one nie tylko okazją do przedstawienia swojej firmy i produktów, ale również pozwalają na budowanie relacji z klientami oraz zrozumienie ich potrzeb i oczekiwań.

Efektywne planowanie spotkań odgrywa zatem istotną rolę w podnoszeniu procesie sprzedażowym i ogólnym sukcesie działalności sprzedażowej. Dlatego posiadanie systemu rezerwacji online może przynieść ogromne korzyści. Potwierdzają to statystykiw 2021 roku 60% Amerykanów preferowało rezerwację swoich spotkań przez internet.

Na rynku istnieje całkiem sporo narzędzi służących do tego celu. Poza opcją rezerwacji spotkań online narzędzia te pomagają zautomatyzować cały proces i go usprawnić. Calendly to jedno z najpopularniejszych rozwiązań tego typu. Nie jest jednak pozbawione wad, więc warto przyjrzeć się jego alternatywom. I to właśnie zrobimy w tym artykule.

Dlaczego Calendly jest tak popularne?

Calendly zdobyło popularność jako oprogramowanie do planowania spotkań z kilku powodów.

 • Po pierwsze, oferuje intuicyjny interfejs, który jest łatwy do nawigowania i zrozumienia. Narzędzie łatwo się konfiguruje, nie trzeba mieć rozległej wiedzy technicznej. Jest też proste w obsłudze dla Twoich klientów.
 • Po drugie, Calendly zapewnia szeroki zakres funkcji. Użytkownicy mogą dostosowywać swoją dostępność, ustalać czasy przerwy między spotkaniami, a nawet integrować go z preferowanym kalendarzem.
 • Oprogramowanie to obsługuje również planowanie zespołowe, umożliwiając wielu użytkownikom zarządzanie dostępnością i efektywną koordynację spotkań.

Jakie wady ma Calendly?

Choć Calendly cieszy się ogromną popularnością, warto wziąć pod uwagę ograniczenia narzędzia. Jedną z głównych wad są ograniczone możliwości dostosowania Calendly — mimo że narzędzie oferuje pewien poziom personalizacji, jest ona niepełna.

Co więcej, niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z integracją z oprogramowaniem do wideokonferencji i kalendarzami, co powodowało problemy z synchronizacją spotkań. Mimo że Calendly oferuje integrację ze wszystkimi popularnymi platformami, najwidoczniej nie działa to kompletnie bezproblemowo.

Wreszcie, obsługa klienta Calendly otrzymała mieszane recenzje. Niektórzy użytkownicy wyrażają niezadowolenie z czasu reakcji i poziomu pomocy, inni nawet zgłaszają, że „nie ma rzeczywistej pomocy technicznej". A przecież dobra obsługa klienta i szybkie rozwiązywanie problemów jest kluczowe, ponieważ wszelkie zakłócenia mogą zaburzyć nasze procesy sprzedażowe.

Biorąc pod uwagę te ograniczenia, warto rozważyć alternatywne opcje, w których problemy występują rzadziej, a same platformy lepiej odpowiadają na potrzeby Twojej firmy.

Kryteria wyboru narzędzia do planowania

Szukając najlepszego oprogramowania do planowania, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przeanalizujmy je.

Elastyczność i możliwości personalizacji

Elastyczność rozwiązania i opcje dostosowania są kluczowe przy wyborze narzędzia do umawiania spotkań. Szukaj oprogramowania, które pozwala dostosować proces planowania do Twoich konkretnych potrzeb.

Możliwość personalizacji interfejsu planowania z logo i kolorami Twojej firmy jest również ważna dla utrzymania spójnego wizerunku marki.

Możliwość integracji

Jeśli szukasz narzędzia do automatyzacji umawiania spotkań, z pewnością chcesz, aby łatwo integrowało się z popularnymi platformami, takimi jak Google Calendar i Outlook. I na pewno chcesz, żeby te integracje działały poprawnie. Jeśli aplikacja do planowania ma wiele recenzji wskazujących na problemy z integracjami, potraktuj to jako sygnał ostrzegawczy.

Pamiętaj także o ważności innych integracji. Na przykład z oprogramowaniem do wideokonferencji lub systemami zarządzania relacjami z klientami (CRM). To pomoże Ci zorganizować pracę i śledzić działania.

Interfejs przyjazny dla użytkownika

Wybieraj alternatywy z intuicyjnym i przyjaznym interfejsem. Dzięki temu ani Ty, ani Twoi klienci nie będą błądzić między różnymi opcjami rezerwacji. Krótko mówiąc, szukaj narzędzia łatwego w obsłudze, z prostym i użytecznym designem, który zachęca do korzystania z narzędzia.

Zaawansowane funkcje

Szukaj alternatyw, które oferują dodatkowe funkcje w celu usprawnienia procesu planowania. Mogą to być m.in. automatyczne przypomnienia, umawianie spotkań grupowych, raportowanie i analizy, a także możliwość personalizacji powiadomień e-mail.

Niezawodność i wsparcie klienta

Oceń czy obsługa klienta oferowana przez dostawcę narzędzia jest na odpowiednim poziomie. Sprawdź dostępność, reaktywność i jakość wsparcia, które oferują. Dodatkowo rozważ niezawodność samego oprogramowania, w tym szybkość działania, wydajność oraz wszelkie zgłoszone problemy lub błędy.

Cena i skalowalność

Rozważ strukturę cenową i skalowalność alternatywnych rozwiązań. Szukaj opcji oferujących konkurencyjne plany cenowe, które dopasowują się do wielkości i wzrostu Twojego biznesu bez nakładania zbędnych kosztów.

Dlaczego w ogóle warto używać narzędzi do planowania spotkań?

Laptop z narzędziem do planowania spotkań

Pomimo że popularne platformy takie jak Zoom, Microsoft Teams, Google Meet i Google Calendar są świetnymi narzędziami do organizowania i przeprowadzania wideorozmów i konferencji, brakuje im niektórych niezbędnych cech i funkcji potrzebnych do efektywnego planowania takich spotkań.

Jeżeli jeszcze nie korzystasz z narzędzi do planowania, oto kilka powodów, dlaczego warto pomyśleć nad wykorzystaniem narzędzia do sprawnego i zautomatyzowanego rezerwowania spotkań.

Oszczędność czasu

Narzędzia do planowania pomogą Ci zaoszczędzić czas, automatyzując proces rezerwacji spotkań. Zamiast wymieniać się wieloma wiadomościami z klientami lub członkami zespołu w celu znalezienia dogodnego terminu, oprogramowanie oferuje zoptymalizowany proces.

Zainteresowani mogą sprawdzić Twoją dostępność i zarezerwować spotkanie bezpośrednio w interfejsie narzędzia. To oszczędność czasu dla obu stron.

Lepsza organizacja harmonogramu

Przy zarządzaniu wieloma spotkaniami i zadaniami, łatwo jest zarezerwować dwa spotkania na jeden termin lub przeoczyć konflikty w harmonogramie. Narzędzia do planowania zapewniają aktualizację dostępności w czasie rzeczywistym i zapobiegają sytuacji, w której na jeden termin przypadają dwa wydarzenia. Dzięki temu minimalizujesz ilość błędów ludzkich!

Lepszy customer experience

Narzędzia do planowania eliminują konieczność telefonów czy wymiany e-maili, umożliwiając klientom łatwe znalezienie wolnych terminów i samodzielną rezerwację. Taka szybka samoobsługa zwykle podnosi zadowolenie klientów.

Automatyczne przypomnienia i powiadomienia

Aplikacje do planowania mogą automatycznie wysyłać przypomnienia i powiadomienia zarówno do Ciebie, jak i do Twoich klientów. Zmniejsza to ryzyko nieobecności i zapewnia, że wszyscy są przygotowani i poinformowani o nadchodzących spotkaniach.

Automatyczne przypomnienia oszczędzają czas i wysiłek, jednocześnie poprawiając ogólną frekwencję.

Integracja z innymi narzędziami

Planery spotkań mogą integrować się z innymi niezbędnymi narzędziami, takimi jak internetowe kalendarze, systemy CRM czy narzędzia do komunikacji. Te integracje umożliwiają bezproblemową koordynację i synchronizację danych związanych z planowaniem na wielu platformach, poprawiając wydajność pracy i zmniejszając konieczność ręcznego wprowadzania danych.

Analiza i raportowanie

Wiele narzędzi do planowania zapewnia funkcje analizy i raportowania, które dostarczają informacji takich jak historie spotkań i dane klientów. Mogą Ci one pomóc identyfikować trendy i optymalizować Twój proces planowania, np. zadając inne pytania w formularzu zapisu.

Pięć najlepszych alternatyw dla Calendly

Istnieje całkiem sporo alternatyw dla Calendly. Ponieważ narzędzia do planowania spotkań są stosunkowo prostymi rozwiązaniami, wszystkie oferują mniej więcej te same funkcje, różnią się jednak szczegółami. I to na te szczegóły należy zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia. Drugim istotnym czynnikiem decyzyjnym powinny być opinie użytkowników.

CallPage Meetings

CallPage Meetings, alternatywa dla Calendly

CallPage Meetings to najnowszy produkt w naszym arsenale. Stanowi on integralną część platformy CallPag, więc wybierając Meetings, zyskujesz nie tylko solidną platformę do planowania spotkań, ale także dostęp do wszechstronnego narzędzia do pozyskiwania potencjalnych klientów.

Jednym z unikalnych zalet CallPage jest to, że poza możliwością umówienia spotkania nasz widget umożliwia użytkownikom podanie swojego numeru telefonu i zamówienie połączenia telefonicznego realizowanego w 28 sekund!

Dzięki tej dodatkowej funkcji możesz pozyskiwać potencjalnych klientów jeszcze skuteczniej. Zapewnisz też natychmiastową odpowiedź osobom, które mogą nie być jeszcze gotowe na umówienie spotkania.

Poza tym priorytetem jest dla nas satysfakcja klientów. CallPage to nie tylko wydajne narzędzie, ale i pełne wsparcie od naszych działów Support i Customer Success, które regularnie udowadniają, że „obsesja na punkcie klientów” to nie tylko hasło marketingowe.

Podsumowując, od CallPage możesz oczekiwać wszystkich głównych funkcji Calendly i wiele więcej. Niezależnie od tego, czy zależy Ci przede wszystkim bezproblemowym planowaniu spotkań, wygodzie opcji oddzwonienia, czy doskonałej obsłudze klienta, dołożymy wszelkich starań, żeby spełnić Twoje oczekiwania.

Potwierdzenie umówienia spotkania przez CallPage Meetings

Oto lista rzeczy, które mogą być szczególnie przydatne podczas korzystania z CallPage Meetings:

 • CallPage Meetings oferuje ponad 20 różnych reguł scoringowych, które określają, kiedy pop-up wyświetli się użytkownikom. Dzięki temu okienko pojawia się zwykle w najbardziej odpowiednim momencie.
 • Nasz widget można dowolnie personalizować, co pozwala na dostosowanie go do wyglądu Twojej marki. Możesz zmienić  kolory, czcionki i inne drobne elementy projektu albo użyć CSS do bardziej zaawansowanej personalizacji.
 • Oprócz podstawowych danych kontaktowych CallPage Meetings pozwala Ci dodać dowolne pytanie do swojego formularza kontaktowego. Pomaga to zbierać szczegółowe informacje o potencjalnych klientach przed spotkaniem, umożliwiając Ci lepsze przygotowanie oferty.
 • Na podstawie informacji udzielonych w formularzu CallPage Meetings przekieruje klienta do odpowiedniego działu i konsultanta, który najlepiej wpasuje się w potrzeby klienta.
 • CallPage Meetings bezproblemowo integruje się z innymi narzędziami i platformami, w tym systemami CRM oraz narzędziami komunikacyjnymi. Pozwala to na synchronizację danych dotyczących harmonogramu i usprawnienie pracy na wielu platformach, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania danych i redukując nadmiar pracy administracyjnej.

Dzięki automatyzacji procesu harmonogramowania i bezproblemowej integracji z innymi narzędziami CallPage Meetings oferuje solidne rozwiązanie, które pomaga firmom skutecznie rezerwować i zarządzać rozmowami sprzedażowymi.

Oczywiście nie ma narzędzi idealnych i ta sama zasada tyczy się CallPage Meetings, które nie jest idealną opcją, jeśli planujesz spotkania, w których weźmie udział więcej osób (np. webinary).

Jak zatem ustalić definitywnie, czy Meetings to coś dla Ciebie? Skorzystaj z naszego bezpłatnego okresu próbnego i przekonaj się sam!

SPRAWDŹ TAKŻE: Dziewięć branż, w których CallPage Meetings sprawdza się najlepiej

YouCanBook.me

YouCanBook.me to narzędzie z Wielkiej Brytanii, które może uprościć proces rezerwacji spotkań dzięki spersonalizowanej stronie rezerwacji, powiadomieniom i opcjom harmonogramowania opartym na regułach.

Oferuje możliwość dostosowywania pytań formularza rezerwacji, eksportu danych oraz integracji z Zapierem w celu automatycznego raportowania. YouCanBook.me szczyci się także tym, że przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa danych. 

Opinie klientów na temat tego narzędzia są ogólnie bardzo pozytywne. Ma ono jednak pewne wady, chociaż wydają się to być stosunkowo drobne problemy. Na przykład, oto co napisał jeden z użytkowników na TrustRadius:

„Uważam, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdy trzeba zarezerwować coś na kilka tygodni do przodu. Każdy tydzień ładuje się jako nowa strona, co może być czasochłonne”.

Mimo tego wydaje się to być jedynym większym problemem zgłaszanym przez użytkowników, a ogólnie YouCanBook.me jest godnym polecenia narzędziem do rezerwacji spotkań.

Doodle

Doodle to popularna szwajcarska alternatywa dla Calendly. Ma jednak mniej zaawansowanych funkcji niż niektóre rozwiązania konkurencji. Doodle skupia się głównie na znalezieniu najlepszego terminu spotkania, uwzględniając dostępność uczestników, zamiast zapewniać rozbudowane automatyzacje planowania czy integracje z innymi narzędziami.

Oznacza to, że Doodle pozwala stworzyć ankietę z różnymi opcjami czasowymi dla Twojego spotkania czy wydarzenia. Uczestnicy mogą wskazać swoją dostępność, wybierając dogodne dla siebie terminy. To ułatwia znalezienie wspólnego momentu, który będzie pasował do harmonogramów wszystkich.

Doodle to polecana opcja do planowania wydarzeń, w których uczestniczy wiele osób, co może być problematyczne w przypadku innych rozwiązań. Jego intuicyjny interfejs i łatwość obsługi sprawiają, że jest popularnym wyborem wśród użytkowników, którzy szukają prostego rozwiązania do umawiania spotkań.

Jeśli chodzi o wady Doodle, odsyłamy ponownie do opinii użytkowników. Chociaż większość z nich wypowiada się przychylnie, część nie jest zadowolona z tego, jak platforma zmieniła się pod ostatnich aktualizacjach. Jeden z użytkowników napisał, że Doodle nie jest już tak proste w użyciu i brakuje kilku użytecznych funkcji, które w przeszłości używał.

SetMore

SetMore to firma mająca swoją siedzibę w Portland. Podobnie jak inne narzędzia, oferuje podobne funkcje do Calendly, w tym rezerwację online, synchronizację kalendarzy, automatyczne przypomnienia i zarządzanie klientami. Zapewnia wszystko to, co niezbędne do usprawnienia rezerwowania spotkań.

Pozytywne opinie klientów SetMore wskazują, że jest ono narzędziem cenionym za jego funkcje i funkcjonalność. Pojedyncze opinie mówią o problemach z synchronizacją i słabą komunikacją z zespołem obsługi klienta.

Co ciekawe, SetMore nie ma bezpłatnego okresu próbnego ani darmowego planu, choć oferuje różne poziomy cenowe dopasowane do różnych potrzeb biznesowych. 

Acuity Scheduling

Na koniec, chcielibyśmy porozmawiać o Acuity Scheduling. Jest to firma z siedzibą w Nowym Jorku, która została zakupiona przez Squarespace w 2019 roku.

Acuity wyróżnia przyjemny i czytelny, wręcz minimalistyczny, design. Posiada wszystkie niezbędne funkcje, takie jak integracje z kalendarzem, rodzaje spotkań i ustawienia dostępności, automatyczne powiadomienia, wykrywanie stref czasowych oraz panel do zarządzania klientami.

Pozwala także na płatności online i tworzenie spotkań grupowych, więc sprawdzi się w przypadku większych wydarzeń i zajęć, w których uczestniczy wiele osób.

Jeżeli chodzi o wady, jeden z klientów twierdzi, że panel administratora ma stosunkowo skomplikowany interfejs. Inna opinia z serwisu TrustRadius ma podobny wydźwięk i wskazuje, że korzystanie z Acuity może być czasem frustrujące.

Które narzędzie wybrać?

Podsumowując, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak elastyczność, dostosowanie, możliwości integracji, przyjazny interfejs użytkownika, zaawansowane funkcje, wsparcie dla klienta, ceny i skalowalność. Ważne jest zrozumienie zalet i wad każdej opcji oraz zapoznanie się z recenzjami klientów.

A dlaczego warto wypróbować CallPage Meetings? Bo nasza platforma to nie tylko skuteczne narzędzie do umawiania spotkań, CallPage to przede wszystkim wydajne narzędzie do generowania leadów. Korzystając z ustalonych przez Ciebie reguł scoringowych, nasz pop-up pojawia się zawsze w odpowiednim momencie, zamieniając użytkowników Twojej strony w potencjalnych klientów.

Poza umawianiem spotkań CallPage oferuje połączenie z konsultantem w zaledwie 28 sekundach, co wpływa na poprawę konwersji i daje lepsze rezultaty sprzedażowe. Statystyki wskazują się bowiem, że firmy marnują 71% leadów internetowych przez zbyt długi czas odpowiedzi!

Niemniej jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego narzędzia zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji firmy. Polecamy zatem przetestować różne opcje i samemu wybrać tę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Wypróbuj wszystkie funkcje CallPage za darmo przez 14 dni!

Otrzymuj do 75% więcej konwersji bez dodatkowych inwestycji w reklamę. Zwiększ sprzedaż.

 • Kup lub anuluj w dowolnym momencie
 • Szybka konfiguracja
 • Plany dopasowane do wielkości firmy