Case study

Jak Planika Fires pozyskuje klientów globalnie dzięki CallPage?

Jak Orange generuje ponad 400 dodatkowych połączeń sprzedażowych dziennie?

O firmie Planika Fires

planika fires case study callpage

Planika Fires to światowy lider branży biokominków, współpracujący z designerami takimi jak: Arik Levy, Christophe Pillet i Serge Atallah. Biokominki firmy Planika zyskały uznanie architektów, projektantów oraz klientów prywatnych i biznesowych na całym świecie i są dostępne w ponad 60 krajach. Można je zobaczyć m.in. w Hotelach Hilton, Hotelu Kempinski, The Shilla Hotel, Beau Rivage, Grand Palais czy Strand Hotel. Firma istnieje od 2003 roku.

 

  • Rozmiar firmy: 50 pracowników,
  • Branża: sprzedaż (aranżacja wnętrz),
  • Kraj: Polska,
  • Wyzwanie: zwiększenie liczby pozyskiwanych leadów ze stron internetowych prowadzonych w 9 językach

Przyczyny wdrożenia CallPage:

Firma Planika Fires szukała narzędzia, które pozwoliłoby na szybszą i sprawniejszą komunikację z potencjalnymi klientami, trafiającymi na stronę internetową. Dla firmy ważne było również to, żeby nie tracić osób, które wchodzą na stronę, jednocześnie zachęcając ich do pozostawienia swoich danych. Z uwagi na to, że firma działa globalnie — zależało jej, żeby narzędzie można było w łatwy sposób dopasować do dziewięciu wersji językowych witryny.

Ze względu na to, że firma oferuje produkty wysokiej klasy  priorytetem staje się konsultacja z profesjonalnym doradcą. Dzięki CallPage potencjalny klient połączy się z nim w ciągu 28 sekund już w trakcie oglądania konkretnego produktu na stronie www, którym jest zainteresowany.

 

planika fires case study callpage

źródło: www.planikafires.pl 

planika fires case study callpage

źródło: www.planikausa.com 

CallPage jest innowacyjnym narzędziem, które naprawdę doceniamy w codziennej pracy. Co najważniejsze z widgetem zaprzyjaźnili się zarówno nasi klienci jaki i pracownicy. Widget na stronie w czytelny sposób zachęca do szybkiego kontaktu z nami, co poskutkowało zwiększeniem liczby zapytań na stronie. Narzędzie otworzyło drogę do kontaktu z naszą firmą potencjalnym klientom z całego świata.
83243883aa32ccf01509dd96bec74cb8.jpg
Łukasz Orczykowski
Digital Marketing Manager w Planika Fires

Wyniki:

Aplikację CallPage zainstalowano na wszystkich stronach internetowych firmy. Widget dopasowano do dziewięciu języków (PL, US, EN, FR, DE, IT, ES, RU, IR), dzięki czemu firma może kontaktować się w szybki sposób z klientami z całego świata. Połączenia obsługuje 7 konsultantów, którzy odbierają telefony z poszczególnych stron internetowych firmy (są dobrani pod kątem języka, którym się posługują).

Okazało się, że potencjalni klienci firmy Planika Fires są zadowoleni z funkcji oddzwaniania w 28 sekund po zostawieniu numer telefonu, z możliwości ustalenia konkretnej daty telefonu, jak również z możliwości pozostawienia wiadomości tekstowej z zapytaniem. Średni czas połączenia wynosi 5 minut i 15 sekund — to bardzo dobry wynik, który wskazuje na to, że konsultanci podczas rozmowy mają szansę na sprzedaż.

Widgety zainstalowane na wszystkich stronach są dopasowane do nich pod kątem designu, co zwiększa poziom zaufania wśród odbiorców. Firma z powodzeniem korzysta również z funkcji zbierania leadów poza godzinami pracy biura — dzięki temu może kontaktować się z klientami, którzy przeglądają poszczególne produkty o różnych porach dnia i nocy. 

Kluczowe wskaźniki:

  • 2017 rok – data wdrożenia serwisu CallPage na stronach firmy Planika Fires.
  • 106 leadów –  średnia miesięczna liczba udanych połączeń generowanych przez CallPage.
  • 5 min i 15 sek. – średni czas połączenia wygenerowanego przez CallPage.
  • 7 pracowników – obsługuje połączenia generowane przez CallPage.

Wypróbuj wszystkie funkcje za darmo przez 7 dni!

Otrzymuj o 75% więcej konwersji, bez dodatkowych inwestycji w reklamę

Z CallPage korzysta 3200 firmInstalacja zajmuje tylko 5 minut