Case study

Jak SalesManago generuje i segmentuje leady
z całego świata dzięki CallPage

Lorem ipsum dolor sit amet

O firme SalesManago

Sales Manago logo

SALESmanago zostało założone w 2011 roku; Inwestorzy: 3TS, Integer.  Firma zapewnia proste w obsłudze rozwiązania, które na nowo definiują sposób wykorzystywania tradycyjnych narzędzi marketingowych. W każdym elemencie naszej platformy staramy się wychodzić poza ramy i standardowe oczekiwania związane z e-mail marketingiem, dynamicznymi treściami na stronę www, social media marketingiem, reklamą w sieciach reklamowych i marketingiem mobilnym. Przewagę SALESmanago w tych elementach osiągamy dzięki unikalnemu na skalę światową wykorzystaniu w czasie rzeczywistym stale napływających danych behawioralnych i transakcyjnych o klientach. Datanyze.com plasuje SALESmanago na 6 miejscu na świecie w kategorii Marketing Automation.

 

  • Branża: SaaS, Mareting Technology 
  • Przychody:  28 mln zł za 2016 rok
  • Rozmiar firmy: 200 osób zatrudnionych w Nowym Jorku, Londynie, Krakowie, Warszawie oraz Bukareszcie
  • Kluczowi klienci: Amrest, Orange, WWF, Yves Rocher, Timberland, Aviva, ToysR US, Praktiker
  • Wyzwanie: generować dodatkowe leady i wyeliminować  kontakt z klientami, którzy chcą wsparcia technicznego z działem handlowym

Przyczyny wdrożenia CallPage:

SalesManago borykał się z problemem zwiększenia współczynnika konwersji na swoich stronach internetowych i landing page. Ponadto problemem był fakt, że do działu handlowego trafiały kontakty, które już były klientami i potrzebowały wsparcia technicznego lub szczegółowych informacji dotyczących produktu. SalesManago poszukiwało rozwiązania, które pozwoliłoby na generowanie dodatkowych telefonów sprzedażowych i wyeliminowanie niedocelowych kontaktów. Tym rozwiązaniem okazało się CallPage. Atutem okazała się również natywna integracja systemu SalesManago i narzędzia CallPage.

 

salesmanago 1-1.png

sales manago 2-2.png

źródło: https://salesmanago.pl 

" Nasza firma  generuje tysiące leadów z dziesiątków różnych kanałów i setek różnych landing page, dodatkowo obsługując ponad 6000 klientów, którzy kontaktują się z nami w celach informacyjnych. Przy tej skali działania ważne dla nas było nie tylko zwiększenie ilości zapytań na stronie  internetowej, ale i zachowywanie porządku, tak, żeby kontakt czy lead trafił dokładnie do tej osoby, do której powinien trafić. I CallPage właśnie na to pozwala - na generowanie dodatkowych leadów. Plusem jest również wspaniała integracja z naszym systemem, która okazała się bardzo pomocna zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów, którzy korzystają z CallPage."
 
greg.jpg
Greg Blazewicz
Founder CEO, SalesManago

Wyniki:

Ze względu na to, że SalesManago obsługuje klientów z całego świata, możliwość korzystania z widgetu CallPage w różnych językach była niezwykle ważna. Widget automatycznie konwertuje strefy czasowe w zależności od kraju klienta i doradcy, który odbiera połączenia. Pozwala to na zachowanie porządku przy kontakcie z potencjalnymi klientami. Oprócz standartowych  funkcji, firma korzysta również z możliwości wyboru działu  przy próbie kontaktu, co oszczędza czas zarówno klientom, jak i pracownikom SalesManago. CallPage było również zintegrowane z SalesManago, dzięki czemu każdy kontakt z widgetu przekazywany był od razu do CRM-u, co ułatwiło pracę działu handlowego, który nie musiał korzystać z kilku systemów jednocześnie.

Kluczowe wskaźniki:

  • 4,5  godziny - czas, który upłynął od instalacji CallPage do pierwszego telefonu od klienta
  • 450 leadów - średnia miesięczna ilość telefonów generowanych przez CallPage
  • 2016 rok - data wdrożenia serwisu CallPage na stronie salesmanago.pl i salesmango.com
  • 2 godziny -  czas, jaki zajęło wdrożenie CallPage na stronie salesmanago.pl i salesmango.com
  • 5 handlowców  - obsługuje m.in. leady generowane przez CallPage

Wypróbuj wszystkie funkcje za darmo przez 7 dni!

Otrzymuj o 75% więcej konwersji, bez dodatkowych inwestycji w reklamę

Z CallPage korzysta 3200 firmInstalacja zajmuje tylko 5 minut