<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=969660199772024&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Blog o marketingu i sprzedaży

Optymalizacja konwersji, generowanie leadów i marketing B2B. Inspiracje i porady.

Jak zrobić dobre wrażenie na klientach online?

Jak zrobić dobre wrażenie na klientach online?

Butko Sergey
Butko Sergey
lutego 2, 2016

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć na stronie www jakiejś firmy i coś sprawiło, że nie potrafiłeś znaleźć na niej tego, czego szukałeś? Brak danych kontaktowych, czy źle skonstruowana nawigacja - to wszystko wpływa na odbiór firmy przez klientów. 

Możesz włożyć wiele wysiłku w pozyskiwanie i obsługę klientów, ale i tak najbardziej liczy się pierwsze dobre wrażenie. Jak zrobić dobre wrażenie na klientach, odwiedzających stronę internetową?

 

Czasami wystarczą drobne działania, które miło zaskoczą odwiedzających stronę firmową. Jeśli poprawisz stronę www tak, aby klienci łatwiej znajdowali informacje, zyskasz przewagę nad konkurencją.

 

Możesz też wykorzystać kilka, z pozoru drobnych rzeczy, które wywołają pozytywne wrażenie na odwiedzających stronę i zachęcą ich do bezpośredniego kontaktu. 

 

Przygotowałem 8 inspiracji i przykładów, które wg mnie są warte naśladowania. Zapraszam!

 

1. Proponuj kontakt telefoniczny odwiedzającym Twoją stronę internetową.

 

Zaoferowanie możliwości kontaktu telefonicznego, jeszcze zanim klient o tym pomyśli, to skuteczny sposób na pozyskanie klienta. Rozmowa telefoniczna pomoże rozwiać wątpliwości potencjalnych klientów i skłonić ich do dokonania zakupu. Dlatego warto zamieszczać na stronie internetowej kontakt telefoniczny, szczególnie na podstronach istotnych pod kątem sprzedaży.

 

Przykład:

 

Spójrz na przykład strony Znany Lekarz Firma oferuje wsparcie telefoniczne lekarzom, którzy wchodzą na stronę z cennikiem usług serwisu (co podkreślono w komunikacie). Po chwili spędzonej na stronie, na ekranie użytkownikom pojawia się propozycja kontaktu w ciągu 30 sekund i przedstawienia oferty specjalnej. 

 

Osoby będące na stronie z cennikiem to potencjalni klienci, który prawdopodobnie porównują ceny przed dokonaniem zakupu. Wykorzystanie wtyczki do zamawiania telefonów zwrotnych (tutaj CallPage), pomaga dopiąć umowę z klientem.

 callpage przykłady

Przykład wykorzystania widgetu CallPage do zamawiania rozmowy zwrotnej na stronie www, źródło: www.znanylekarz.pl 

 

 Przeczytaj też: Jak Znany Lekarz otrzymał 3300 telefonów sprzedażowych (case study).

 

2. Pomagaj w szybszym podjęciu decyzji.

 

Klienci często kilkakrotnie przeglądają strony internetowe, zanim podejmą decyzję zakupową. Czasami po prostu nie potrafią dokonać wyboru od razu. Można przyspieszyć ten proces, zamieszczając na stronie firmowej perswazyjne teksty, proponujące kontakt telefoniczny.

 

Przykład:

 

Na stronie meble-bogart.pl zamieszczono formularz kontaktowy, który zachęca niezdecydowanych do zrobienia pierwszego kroku poprzez zamówienie kontaktu telefonicznego. 

 

Zamieszczenie na stronie e-sklepu informacji, których poszukują potencjalni klienci, jest równie ważne, jak przewidzenie ich zawahania się przed zakupem i zapobieganie opuszczenia strony. 

 

callpage przykłady

 Przykład działania wtyczki CallPage w momencie, kiedy użytkownik spędzi na stronie dłuższy czas, źródło: www.meble-bogart.pl 

 

3. Kieruj ludzi do właściwych działów.

 

Nic tak nie denerwuje potencjalnego klienta, który dzwoni do firmy, jak przełączanie między różnymi działami. Czasami klienci spędzają godziny, żeby dostać krótką odpowiedź na nurtujące pytanie. Dlatego ułatw im kontakt z wybranym działem, aby jak najszybciej rozwiązać ich problemy.

 

Przykład:

 

Firma Polmotor.pl (zajmująca się m.in. sprzedażą samochodów), daje możliwość wyboru salonu, z którego pracownik ma oddzwonić do odwiedzającego stronę. Klikając „Wybierz dział”, użytkownik może wybrać interesujący go salon w danym mieście. 

 

Dzięki możliwości wybrania działu jeszcze przed połączeniem firma oszczędza czas pracowników na odbieranie przypadkowych telefonów i przełączanie rozmówcy między działami w firmie.

 

Natomiast rozmówca nie traci go na czekanie i może sprawnie rozwiązać sprawę, z którą dzwoni. Szybkie połączenie z odpowiednim działem w firmie robi naprawdę dobre wrażenie!

 

callpage przykłady

Przykład wykorzystania widgetu CallPage do przekierowywania użytkowników do różnych działów firmy,  źródło: www.polmotor.pl 

 

4. Daj coś na zachętę.

 

Kiedy pozwalasz wypróbować swoje usługi za darmo, klient może je przetestować i zdecydować, czy chce dalej z nich korzystać.

 

Zamiast prosić o wypełnienie skomplikowanego formularza w celu zapisania się na próbną usługę, można przyspieszyć ten proces drogą telefoniczną - również za pomocą wtyczki do zamawiania połączeń zwrotnych

 


 

Chcesz pozyskiwać więcej klientów w B2B? Pobierz bezpłatny poradnik ze wskazówkami i radami od najlepszych praktyków!

 

Pobierz ebook!

 


 

5. Pomóż opuszczającym stronę.

 

Klienci często przeglądają różne strony w poszukiwaniu rozwiązania konkretnego problemu. Nieistotne jest dla nich, z czyich usług skorzystają, lub w którym sklepie kupią dany produkt. Może się zdarzyć, że odwiedzając twoją stronę, nie znajdą tego, czego szukali. Nie zawsze znaczy to, że tego nie oferujesz.

 

Po prostu informacje te nie zostały odpowiednio wyeksponowane lub klient je przeoczył. Wtedy warto zatrzymać klienta, oferując mu dodatkową pomoc telefoniczną.

 

Przykład:

 

Kiedy użytkownik chce opuścić stronę  alfamedycyna.pl, otrzymuje możliwość zamówienia rozmowy telefonicznej. W wiadomości na popupie pojawia się obietnica oddzwonienia jeszcze w tym samym dniu. To ważna informacja, szczególnie dla potencjalnych klientów, którym zależy na czasie.

 

callpage przykłady

 Przykład działania wtyczki CallPage w momencie, kiedy użytkownikchce opuścić stronę, źródło: www.alfamedycyna.pl

 

6. Buduj oczekiwanie, pokazując upływający czas.

 

Kiedy klienci wypełniają formularz kontaktowy, oczekują szybkiej odpowiedzi. Nie interesuje ich, jak bardzo zajęty jest dział sprzedaży czy obsługi klienta. Firma, pokazując czas, w którym odpowiada na zapytania, buduje pozytywny wizerunek w oczach klientów.

 

Co więcej, jeśli uda jej się dotrzymać obietnicy - reakcje klientów będą na pewno entuzjastyczne.

 

Przykład:

 

Arkana.pl obiecuje kontakt telefoniczny w ciągu 28 sekund. Klienci lubią testować obietnice firm i być mile zaskakiwani. Podanie bardzo krótkiego czasu odpowiedzi, z pewnością zachęci wielu klientów do sprawdzenia, czy faktycznie firma oddzwoni w ciągu tak krótkiego czasu.

 

Nie wierzysz? Możesz przetestować tę firmę lub posłuchać reakcji na telefon zwrotny w ciągu 28 sekund klientów CallPage

 

callpage przykłady

 Przykład call to action zachęcającego do rozmowy telefonicznej, źródło: www.arkana.pl 

 

 

7. Daj czas na przygotowanie.

 

Brak odpowiedzi na wypełniony formularz kontaktowy dyskwalifikuje firmę w oczach potencjalnego klienta. Oczekiwany czas odpowiedzi zależy od różnych czynników, m.in. od specyfiki branży, działalności, produktu lub usługi, ale też od preferencji klienta.

 

Przykład:

 

Besteo.pl oferuje odwiedzającym stronę kontakt telefoniczny w wybranym momencie.

Dzięki temu klient może sam zdecydować, kiedy chce spodziewać się rozmowy telefonicznej. To dobra praktyka! Klient nie będzie zaskoczony połączeniem i - co więcej - będzie mógł się przygotować do rozmowy.

 callpage przykłady

Przykład wykorzystania CallPage do zamawiania rozmowy przez klienta w wybranym momencie, źródło: www.besteo.pl 

 

8. Pomagaj, nawet kiedy nie pracujesz.

 

Twoja strona internetowa pracuje 24/7. Potencjalni klienci odwiedzają ją o różnych porach dnia również, kiedy Ciebie nie ma w biurze. Co możesz zrobić, żeby ich nie stracić, tylko dlatego, że nie możesz w danej chwili odebrać telefonu?

 

Przykład:

 

Odwiedzający stronę www.k1-tc.pl (firma oferująca różnego typu treningi sportowe) poza godzinami pracy biura, może zostawić numer telefonu i zamówić rozmowę w innym terminie. Interaktywny formularz miło zaskakuje odbiorców, którzy nie poczują się zawiedzenie z powodu braku możliwości kontaktu.

 

callpage przykłady

Przykład wykorzystania widgetu CallPage w godzinach poza pracą firmy,

źródło: www.k1-tc.pl 

 

A Ty, którą zmianę zamierzasz wprowadzić, żeby zrobić lepsze wrażenie na potencjalnych klientach? Pamiętaj, że nie musisz na to poświęcać dni czy tygodni!

 

Zamów spersonalizowaną prezentację lub przetestuj nasze narzędzie za darmo przez 7 dni!

Nie zapomnij udostępnić tego posta!


Generuj więcej rozmów sprzedażowych i leadów z Twojej strony

Wyprobuj CallPage na swojej stronie za darmo.

Wypróbuj wszystkie funkcje za darmo przez 7 dni!

Otrzymuj o 75% więcej konwersji, bez dodatkowych inwestycji w reklamę

Adres email musi mieć poprawny format

Z CallPage korzysta 3200 firmInstalacja zajmuje tylko 5 minut