<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=969660199772024&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Blog o marketingu i sprzedaży

Optymalizacja konwersji, generowanie leadów i marketing B2B. Inspiracje i porady.

Sprzedaż cateringów dietetycznych w Polsce. Jak poprawić konwersję i Lead Response Time w branży wartej prawie miliard złotych?

Sprzedaż cateringów dietetycznych w Polsce. Jak poprawić konwersję i Lead Response Time w branży wartej prawie miliard złotych?

Paulina Gołąb
Paulina Gołąb
października 10, 2019

Rynek cateringu dietetycznego rośnie jak mało która branża w Polsce. Ilość zapytań w Googlu na frazę catering dietetyczny rośnie rok do roku o ponad 100%. Widać korelację pomiędzy zapytaniami w wyszukiwarce a faktycznymi wynikami sprzedaży. Jednak równocześnie znacznie rośnie konkurencja pomiędzy biznesami oferującymi "pudełka". W jaki sposób firmy mogą się wyróżnić? 

Rynek rośnie, bo catering dietetyczny to świetny biznes dla firm i atrakcyjna usługa dla konsumentów.

 

Klienci sięgają po catering dietetyczny z wielu względów, jednak prawie zawsze jest to decyzja przemyślana, podyktowana dbałością o zdrowie, sylwetkę czy oszczędnością czasu. Osoba korzystająca z "pudełek" to nie tylko sportowiec, ale też np. pracownik korporacji czy zabiegany freelancer.

 

Są oni gotowi słono zapłacić za produkt, który spełnia ich oczekiwania. 

Według danych Cateromarket przychód z jednego klienta to ok. 1200 zł za miesiąc korzystania z cateringu dietetycznego. Jak podaje Money.pl,  koszt "pudełek" w Warszawie to.... 1650 zł/mies. W 2018 r. branża ta była warta ok. 600 milionów złotych, w lutym  2019 r. wartość szacowano już na ponad 900 mln złotych .

 

Mamy październik, rok się jeszcze nie skończył, więc można przewidywać, że "magiczny" miliard zostanie osiągnięty i przekroczony.

 

Duży popyt na cateringi dietetyczne oznacza… dużą konkurencję

 

Tam, gdzie jest popyt, jest też podaż - rynek rośnie, rozwija się, więc równocześnie rośnie konkurencja. 

 

Na rynku pojawia się mnóstwo firm, ale wiele się też zamyka. Jak przekonuje Łukasz Sot, współzałożyciel Cateromarket, serwisu-porównywarki cateringów,  rynek, a raczej konsumenci, bardzo szybko weryfikują, które biznesy powstały tylko po to, aby szybko i łatwo zarobić. Dobrze prosperują jedynie najlepsi, którzy dbają o jakość i obsługę Klienta.

 

Zobacz też: Dlaczego szybkość reakcji na napływające leady przekłada się na konwersję zamknięcia sprzedaży?

 

Przez żołądek do serca… dzięki "pudełkom"

 

Firmy oferujące catering dietetyczny muszą cały czas szukać sposobów na przyciągnięcie klienta i wyróżnienie się na tle konkurencji. Za wzór tego typu działań można stawiać Body Chief z Poznania czy Nice To Fit You. 

 

"Pudełka" są dochodowym, ale trudnym biznesem, osoby odpowiadające za marketing sprzedaż w tej branży mają przed sobą wiele wyzwań.

 

Dlatego, sami mając wśród swoich klientów firmy oferujące dietę pudełkową, postanowiliśmy zebrać w formie krótkiego raportu kilka porad dla innych biznesów z branży. 

 

O czym piszemy w raporcie?

 

W raporcie piszemy o tym, jak zwiększyć sprzedaż cateringów dietetycznych poprzez zwiększenie konwersji ze strony internetowej, poprawę Lead Response Time i połączenie CallBacku z reklamami w sieci Facebooka i Instagrama.

 

Pobierz raport

 

Jeśli odłożymy na bok oczywiste kwestie, takie jak jakość i sposób podania posiłków oraz powszechne problemy z kurierami, uwagę powinno się skupić na kwestii komunikacji z potencjalnymi i aktualnymi klientami.

 

Negatywna opinia o cateringu dietetycznym 1

 

Negatywna opinia o cateringu dietetycznym9

Negatywna opinia o cateringu dietetycznym 8

Negatywna opinia o cateringu dietetycznym 11-1

Negatywna opinia o cateringu dietetycznym 12

 

Przeczytaj też: Integracja CallPage z Facebook Lead Ads - połącz potencjał reklamy i natychmiastowego callbacku

 

Tego typu opinii na temat firm oferujących cateringi dietetyczne (nawet tych największych) można znaleźć w internecie mnóstwo. 

 

Dlatego warto, aby firmy cateringowe nie poświęcały czasu i środków jedynie na doskonalenie swoich receptur i sposobu podania (choć jest to niezwykle istotne!). Równie ważna jest odpowiednia komunikacja z klientami i umożliwienie im kontaktu poprzez różne dostępne kanały w jak najszybszy sposób.

 

Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z CallBacku CallPage, który pozwala łączyć się potencjalnym klientom, odwiedzającym stronę www firmy cateringowej, z konsultantami w 28 sekund.

 

Nasz CallBack można również zintegrować z FB Lead Ads. Dzięki temu użytkownicy wyświetlający reklamy z ofertami "pudełek" będą mogli za pomocą kliknięcia, od razu z poziomu reklamy, zamówić natychmiastowe połączenie z działem sprzedaży czy obsługi klienta danej firmy.  

 

To rozwiązanie świetnie sprawdza się u kilkunastu rynkowych liderów cateringów dietetycznych. CallBack CallPage można przetestować za darmo przez 7 dni, zamów prezentację naszego narzędzia.

 

 

Nie zapomnij udostępnić tego posta!


Generuj więcej rozmów sprzedażowych i leadów z Twojej strony

Wyprobuj CallPage na swojej stronie za darmo.

Wypróbuj wszystkie funkcje za darmo przez 7 dni!

Otrzymuj o 75% więcej konwersji, bez dodatkowych inwestycji w reklamę

Adres email musi mieć poprawny format

Z CallPage korzysta 3200 firmInstalacja zajmuje tylko 5 minut