<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=969660199772024&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Darmowy webinar: 13 zasad jak nie sprzedawać przez telefon: Zarezerwuj miejsce

Zobacz nasz raport "Szybkość obsługi potencjalnego klienta". Przebadaliśmy ponad 2200 firm!

ZOBACZ RAPORT

Szybkość obsługi potencjalnego klienta

ZOBACZ RAPORT

Blog o marketingu i sprzedaży

Optymalizacja konwersji, generowanie leadów i marketing B2B. Inspiracje i porady.

Autor: Marcin Gnat

Chociaż forma przekazu jaką jest podcast, jest już znana od ponad 10 lat, w ostatnim czasie zdaje się ona przeżywać prawdziwy renesans popularności. Wystarczy spojrzeć na Stany Zjednoczone. Tam podcastów słucha przynajmniej raz w miesiącu już 26 procent społeczeństwa, co odpowiada, bagatela, 73 milionom osób! Nie mniej imponujący jest także globalny wzrost przychodów z tego rynku, który w 2017 roku zaliczył rekordowe 317 milionów dolarów. Jest to wynik aż o 86% wyższy niż ten z 169 milionami dolarów, które podcasty zarobiły rok wcześniej.

Amerykański boom na podcasty zdaje się docierać także do Polski. Niezależnie od tego, czy szukamy porady i inspiracji dotyczących zdrowego żywienia, aktualności kulturalnych czy wychowania dzieci - z pewnością znajdziemy kilka rodzimych podcastów, w których eksperci z danych dziedzin odnoszą się do tych zagadnień.

 

Nie inaczej jest z branżą marketingową. Oto zestawienie 11 podcastów w języku polskim, które dotykają różnych dziedzin marketingowej materii. Każdy młody adept, jak i doświadczony ekspert od generowania leadów, budowania strategii i kreowania korzystnego wizerunku powinien znaleźć tu coś dla siebie.

 

Marek Jankowski - Mała Wielka Firma

 

Cykl Marka Jankowskiego to dla wielu polskich twórców podcastów wzór do naśladowania. Jego przygoda z podcastami zaczęła się w 2009 roku, kiedy to powstały pierwsze odcinki mające być pierwotnie dodatkiem do książki Jankowskiego - pod tytułem właśnie “Mała Wielka Firma”. Ciekawostkę stanowi fakt, że “ojcem chrzestnym” i późniejszym współprowadzącym podcastu był specjalista od budowania marki i storytellingu - Paweł Tkaczyk. To właśnie on, wiedząc o radiowej przeszłości Marka (niegdyś pracował m.in. w Radiu Wrocław czy RMF-ie) przybliżył mu nowe i wówczas mało jeszcze popularne w Polsce zjawisko podcastingu. Dziś cykliczne audycje MWF stanowią już 236 odcinków rozmów z przedsiębiorcami, marketingowcami i ludźmi internetu. W 2017 roku w wywiadzie dla “Marketing i Biznes” Jankowski ujawnił, że jego podcast słucha i pobiera około 50 tys. osób miesięcznie.

 

Link do podcastu:

https://malawielkafirma.pl/

 

 

Paweł Sala - Email [i] Marketing Podcast

 

Podcast CEO FreshMaila -  Pawła Sali jest cyklem stosunkowo nowym - wystartował na początku tego roku, jednak od tego czasu zdążył zgromadzić sobie spore grono odbiorców. Często, zgodnie z nazwą, rozmowy zahaczają o tytułowy email marketing, jednak  spektrum jest znacznie szersze. Mowa jest bowiem o skutecznym łączeniu różnych narzędzi marketingowych, a także o zagadnieniach takich, jak budowanie biznesu online, ecommerce, influencer marketing czy ostatnio również zagadnienia dotyczące kultury organizacji.

 

Link do podcastu:

http://www.pawelsala.pl/podcast/

 

Listen to "EiM 019 - Marcin Aks Grochowina - O zwinności w Organizacji" on Spreaker.

 

Call Page - Marketing Marathon Podcast

 

Seria podcastów o marketingu i sprzedaży, które pomogą rozwinąć Twoją firmę. Odcinki poświęcone są zarówno kontaktowi z klientem, jak i trendom branżowym. Goście Marketing Marathon opowiadają m.in. o tym, jak influencer marketing przekłada się na zyski firmy czy jak budować strategię customer experience.

 

Link do podcastu:

https://www.callpage.pl/marketing-marathon-podcast 

 

Listen to "[PL] #MMP004 | Anna Kreiser | Customer Experience - Jak wejść w buty klienta?" on Spreaker.

 

Jacek Kłosiński Podcast

 

Główną misją podcastu Jacka Kłosińskiego jest pomoc innym w kreatywnej pracy, a także przedstawianie odbiorcom narzędzi oraz rozwiązań, które ułatwiają sprawne działanie i czynią je przyjemniejszym. W ostatnich odcinkach cyklu, wraz z gośćmi poruszane były tematy takie jak nauka projektowania, pobudzanie kreatywności, czy przygotowanie skutecznej oferty lub case study.

 

Link do podcastu:

https://klosinski.net/kategoria/podcast/

 

Listen to "PwKP 008: Jak zrobić dobrą ofertę" on Spreaker.

 

Greg Albrecht - Wszystkie Twarze Biznesu

 

“Greg Albrecht Podcast: wszystkie twarze biznesu” przedstawia sylwetki polskich przedsiębiorców, którzy zbudowali swój biznes od zera. Rozmowy mają na celu przybliżenie słuchaczom sposobu myślenia tych osób. Tego, jaką drogę przeszli i jakie rozwiązania w ich przypadku okazały się skuteczne, a jakie nie. Ponadto mamy okazję poznać gości podcastu od nieco bardziej prywatnej strony. Dowiedzieć się, jak radzą sobie ze stresem czy też, w jaki sposób spędzają swój wolny czas.

 

Link do podcastu:

https://gregalbrecht.io/pl/podcast/

 

Listen to "#26 Michał Borkowski - Brainly: od pomysłu z liceum do 100 milionów użytkowników miesięcznie" on Spreaker.

 

Maciej Buś - Klientomania

 

Jak mówi sama nazwa, blog prowadzony przez Macieja Busia to miejsce, gdzie poruszany jest temat skutecznej komunikacji z klientami. “Jak poradzić sobie z trudnym klientem?”, “Jak sobie zrobić seksowny głos” (sic!) czy “Kiedy pokochamy telemarketing” to tylko trzy z przeszło 50 zagadnień poruszanych w odcinkach tego podcastera, który sam przedstawia się jako “bardzo empatyczny, ale i wymagający klient”.

 

Link do podcastu:

https://klientomania.pl/podcast/

 

 

Margo Leads

 

Margo Leads to podcast, którego autorka skupia się na wskazywaniu działań marketingowych, których stosowanie powinno przynieść pożądane, a nawet ponadprzeciętne efekty. Sama Margo specjalizuje się w automatyzacji marketingu. Jej specjalnością jest wdrażanie lejków sprzedażowych dla firm.

 

Link do podcastu:

http://www.margoleads.com/podcast/

 

Listen to "#ML043 Mateusz Czech – Jak sprzedawać przez chatboty?" on Spreaker.

 

Rozmowy B2B Igor Bielobradek

 

Igor Bielobradek to doświadczony ekspert w dziedzinie marketingu B2B, specjalizujący się w content marketingu, generowaniu leadów i marketing automation. W rozmowie z jego gośćmi nigdy nie brakuje odniesień do najnowszych trendów i ich konfrontacji ze specyfiką komunikacji w segmencie firma-firma.

 

Link do podcastu:

https://b2b-marketing.pl/category/podcast-2/

 

Agata Chmielewska - Firma on-line

 

Cykl audycji “Firma on-line” Agaty Chmielewskiej to rozmowy o biznesie, marketingu i rozwoju w internecie. Szczególnie ukierunkowany jest na tych, którzy szukają efektywnych rozwiązań dotyczących zarządzania swoją firmą, rozwinięcia działalności w internecie oraz wykorzystania nowych mediów do zwiększenia swoich przychodów.

 

Link do podcastu:

https://achmielewska.com/podcast/

 

 

Kacper Skoczylas - Marketing Manager 2.0 Podcast

 

Podcast marketera ze Szczecina, który jest także organizatorem tamtejszych “Czwartków social media” stworzony został z myślą o menedżerach marketingu, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i działać jeszcze skuteczniej. Jak przekonuje sam Kacper w opisie swojego podcastu, zarówno doświadczeni eksperci, jak i młodzi adepci marketingu powinni znaleźć w nim coś dla siebie.

 

Link do podcastu: https://soundcloud.com/marketing_manager2-0_podcast

 

 

Podcasty świetnie “wstrzeliły się” moment, gdy oczy wielu ludzi są chronicznie przemęczone od nadmiernego patrzenia w ekrany laptopów czy smartfonów. Można ich słuchać w ruchu - spacerując czy biegając lub w trakcie podróży samochodem. Można śmiało przypuszczać, że mimo wzrostu popularności, złote lata tej formy komunikacji są wciąż przed nami.

 

Jakich podcastów marketingowych po polsku i angielsku słuchacie? Podzielcie się linkami w komentarzach.

Nie zapomnij udostępnić tego posta!


Zyskaj o 75% więcej leadów ze swojej strony internetowej

Wypróbuj wszystkie funkcje za darmo przez 7 dni!Marcin Gnat

Marcin Gnat

Od 12 lat związany ze światem mediów cyfrowych. Obecnie zajmuje się marketingiem i mediami społecznościowymi we FreshMailu. Doświadczenie zdobywał w firmach takich jak Interia, Onet czy Brainly. Przez cztery lata prowadził własną agencję informacyjną Blitznews.pl, świadcząc usługi firmom takim jak Grupa Onet czy Empik. Twórca internetowej inicjatywy “Przeczytam 52 książki w roku” zaangażowała ponad 100 tysięcy polskich internautów na Facebooku i dwukrotnie uzyskała nominację do nagrody Kampania Społeczna Roku.    Popularne Wpisy

    Wypróbuj wszystkie funkcje za darmo przez 7 dni!

    Otrzymuj o 75% więcej konwersji, bez dodatkowych inwestycji w reklamę

    Adres email musi mieć poprawny format

    Z CallPage korzysta 3200 firmInstalacja zajmuje tylko 5 minut