<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=969660199772024&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Blog o marketingu i sprzedaży

Optymalizacja konwersji, generowanie leadów i marketing B2B. Inspiracje i porady.

11 podcastów marketingowych po polsku, które warto śledzić

11 podcastów marketingowych po polsku, które warto śledzić

Marcin Gnat
Marcin Gnat
października 5, 2018

Chociaż forma przekazu, jaką jest podcast, jest już znana od ponad 10 lat, w ostatnim czasie zdaje się ona przeżywać prawdziwy renesans popularności. Wystarczy spojrzeć na Stany Zjednoczone.

Tam podcastów słucha przynajmniej raz w miesiącu już 26 procent społeczeństwa, co odpowiada, bagatela, 73 milionom osób! Nie mniej imponujący jest także globalny wzrost przychodów z tego rynku, który w 2017 roku zaliczył rekordowe 317 milionów dolarów. Jest to wynik aż o 86% wyższy niż ten z 169 milionami dolarów, które podcasty zarobiły rok wcześniej.

 

Amerykański boom na podcasty zdaje się docierać także do Polski. Niezależnie od tego, czy szukamy porady i inspiracji dotyczących zdrowego żywienia, aktualności kulturalnych czy wychowania dzieci - z pewnością znajdziemy kilka rodzimych podcastów, w których eksperci z danych dziedzin odnoszą się do tych zagadnień.

 

Nie inaczej jest z branżą marketingową. Oto zestawienie 11 podcastów w języku polskim, które dotykają różnych dziedzin marketingowej materii. Każdy młody adept, jak i doświadczony ekspert od generowania leadów, budowania strategii i kreowania korzystnego wizerunku powinien znaleźć tu coś dla siebie.

 

Marek Jankowski - Mała Wielka Firma

 

Cykl Marka Jankowskiego to dla wielu polskich twórców podcastów wzór do naśladowania. Jego przygoda z podcastami zaczęła się w 2009 roku, kiedy to powstały pierwsze odcinki mające być pierwotnie dodatkiem do książki Jankowskiego - pod tytułem właśnie “Mała Wielka Firma”.

 

Ciekawostkę stanowi fakt, że “ojcem chrzestnym” i późniejszym współprowadzącym podcastu był specjalista od budowania marki i storytellingu - Paweł Tkaczyk. To właśnie on, wiedząc o radiowej przeszłości Marka (niegdyś pracował m.in. w Radiu Wrocław czy RMF-ie) przybliżył mu nowe i wówczas mało jeszcze popularne w Polsce zjawisko podcastingu.

 

Dziś cykliczne audycje MWF stanowią już 236 odcinków rozmów z przedsiębiorcami, marketingowcami i ludźmi internetu. W 2017 roku w wywiadzie dla “Marketing i Biznes” Jankowski ujawnił, że jego podcast słucha i pobiera około 50 tys. osób miesięcznie.

 

Link do podcastu:

https://malawielkafirma.pl/

 

 

 

 

Paweł Sala - Email [i] Marketing Podcast

 

Podcast CEO FreshMaila -  Pawła Sali jest cyklem stosunkowo nowym - wystartował na początku tego roku, jednak od tego czasu zdążył zgromadzić sobie spore grono odbiorców. Często, zgodnie z nazwą, rozmowy zahaczają o tytułowy email marketing, jednak  spektrum jest znacznie szersze.

 

Mowa jest bowiem o skutecznym łączeniu różnych narzędzi marketingowych, a także o zagadnieniach takich, jak budowanie biznesu online, ecommerce, influencer marketing czy ostatnio również zagadnienia dotyczące kultury organizacji.

 

Link do podcastu:

http://www.pawelsala.pl/podcast/

 

Listen to "EiM 019 - Marcin Aks Grochowina - O zwinności w Organizacji" on Spreaker.

 

CallPage - Marketing Marathon Podcast

 

Seria podcastów o marketingu i sprzedaży, które pomogą rozwinąć Twoją firmę. Odcinki poświęcone są zarówno kontaktowi z klientem, jak i trendom branżowym.

 

Goście Marketing Marathon opowiadają m.in. o tym, jak influencer marketing przekłada się na zyski firmy czy jak budować strategię customer experience.

 

Link do podcastu:

https://www.callpage.pl/marketing-marathon-podcast 

 

Listen to "[PL] #MMP004 | Anna Kreiser | Customer Experience - Jak wejść w buty klienta?" on Spreaker.

 

Jacek Kłosiński Podcast

 

Główną misją podcastu Jacka Kłosińskiego jest pomoc innym w kreatywnej pracy, a także przedstawianie odbiorcom narzędzi oraz rozwiązań, które ułatwiają sprawne działanie i czynią je przyjemniejszym.

 

W ostatnich odcinkach cyklu, wraz z gośćmi poruszane były tematy takie jak nauka projektowania, pobudzanie kreatywności, czy przygotowanie skutecznej oferty lub case study.

 

Link do podcastu:

https://klosinski.net/kategoria/podcast/

 

Listen to "PwKP 008: Jak zrobić dobrą ofertę" on Spreaker.

 

Greg Albrecht - Wszystkie Twarze Biznesu

 

“Greg Albrecht Podcast: wszystkie twarze biznesu” przedstawia sylwetki polskich przedsiębiorców, którzy zbudowali swój biznes od zera. Rozmowy mają na celu przybliżenie słuchaczom sposobu myślenia tych osób.

 

Tego, jaką drogę przeszli i jakie rozwiązania w ich przypadku okazały się skuteczne, a jakie nie. Ponadto mamy okazję poznać gości podcastu od nieco bardziej prywatnej strony. Dowiedzieć się, jak radzą sobie ze stresem czy też, w jaki sposób spędzają swój wolny czas.

 

Link do podcastu:

https://gregalbrecht.io/pl/podcast/

 

Listen to "#26 Michał Borkowski - Brainly: od pomysłu z liceum do 100 milionów użytkowników miesięcznie" on Spreaker.

 

Maciej Buś - Klientomania

 

Jak mówi sama nazwa, blog prowadzony przez Macieja Busia to miejsce, gdzie poruszany jest temat skutecznej komunikacji z klientami. “Jak poradzić sobie z trudnym klientem?”, “Jak sobie zrobić seksowny głos” (sic!) czy “Kiedy pokochamy telemarketing” to tylko trzy z przeszło 50 zagadnień poruszanych w odcinkach tego podcastera, który sam przedstawia się jako “bardzo empatyczny, ale i wymagający klient”.

 

Link do podcastu:

https://klientomania.pl/podcast/

 

 

Margo Leads

 

Margo Leads to podcast, którego autorka skupia się na wskazywaniu działań marketingowych, których stosowanie powinno przynieść pożądane, a nawet ponadprzeciętne efekty.

 

Sama Margo specjalizuje się w automatyzacji marketingu. Jej specjalnością jest wdrażanie lejków sprzedażowych dla firm.

 

Link do podcastu:

http://www.margoleads.com/podcast/

 

Listen to "#ML043 Mateusz Czech – Jak sprzedawać przez chatboty?" on Spreaker.

 

Rozmowy B2B Igor Bielobradek

 

Igor Bielobradek to doświadczony ekspert w dziedzinie marketingu B2B, specjalizujący się w content marketingu, generowaniu leadów i marketing automation.

 

W rozmowie z jego gośćmi nigdy nie brakuje odniesień do najnowszych trendów i ich konfrontacji ze specyfiką komunikacji w segmencie firma-firma.

 

Link do podcastu:

https://b2b-marketing.pl/category/podcast-2/

 

Agata Chmielewska - Firma on-line

 

Cykl audycji “Firma on-line” Agaty Chmielewskiej to rozmowy o biznesie, marketingu i rozwoju w internecie.

 

Szczególnie ukierunkowany jest na tych, którzy szukają efektywnych rozwiązań dotyczących zarządzania swoją firmą, rozwinięcia działalności w internecie oraz wykorzystania nowych mediów do zwiększenia swoich przychodów.

 

Link do podcastu:

https://achmielewska.com/podcast/

 

 

Kacper Skoczylas - Marketing Manager 2.0 Podcast

 

Podcast marketera ze Szczecina, który jest także organizatorem tamtejszych “Czwartków social media” stworzony został z myślą o menedżerach marketingu, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i działać jeszcze skuteczniej.

 

Jak przekonuje sam Kacper w opisie swojego podcastu, zarówno doświadczeni eksperci, jak i młodzi adepci marketingu powinni znaleźć w nim coś dla siebie.

 

Link do podcastu: https://soundcloud.com/marketing_manager2-0_podcast

 

 

Podcasty świetnie “wstrzeliły się” moment, gdy oczy wielu ludzi są chronicznie przemęczone od nadmiernego patrzenia w ekrany laptopów czy smartfonów. Można ich słuchać w ruchu - spacerując czy biegając lub w trakcie podróży samochodem. Można śmiało przypuszczać, że mimo wzrostu popularności, złote lata tej formy komunikacji są wciąż przed nami.

 

Jakich podcastów marketingowych po polsku i angielsku słuchacie? Podzielcie się linkami w komentarzach.

 

Konwertuj ruch na stronie, który pojawia się dzięki działaniom takim jak nagrywanie podcastu. Korzystając z CallPage zaproponuj użytkownikom natychmiastową rozmowę z konsultantem. Zamów spersonalizowaną prezentację lub przetestuj nasze narzędzie za darmo przez 7 dni!

Nie zapomnij udostępnić tego posta!


Generuj więcej rozmów sprzedażowych i leadów z Twojej strony

Wyprobuj CallPage na swojej stronie za darmo.

Wypróbuj wszystkie funkcje za darmo przez 7 dni!

Otrzymuj o 75% więcej konwersji, bez dodatkowych inwestycji w reklamę

Adres email musi mieć poprawny format

Z CallPage korzysta 3200 firmInstalacja zajmuje tylko 5 minut